Moja podróż z Planaxy.com

Podziel się :) - Udostępnij !

Serwis Planaxy.com to nowe miejsce w sieci, które ma nam ułatwić zaplanowanie każdej podróży. Na stronie bez problemu wybierzemy odpowiedni dla siebie transport, hotel w którym się zatrzymamy, mamy także możliwość wynajęcia samochodu, przejrzenia aktualnych promocji, jak też … polecanych miejsc (jeśli nie masz pomysłu na podróż kliknij w zakładkę i przejrzyj piękne zdjęcia i opisy niezwykłych miejsc na świecie).

Niedawno zostałam zaproszona do konkursu, który serwis organizuje. Moim zadaniem jest zaplanować najatrakcyjniejszą moim zdaniem podróż, przy pomocy wspomnianej porównywarki podróży Planaxy.com Dodam, że do dyspozycji mam 5.000 zł Postanowiłam podjąć wyzwanie i opisać Moją podróż z Planaxy.com na blogu.
http://planaxy.com
Na początku myślałam dość długo gdzie chciałabym się wybrać i postanowiłam, że zostanę w ojczyźnie. Polska przecież ma wiele uroków i atrakcji, które chciałabym pokazać Kingusi. Moja podróż to wakacje rodzinne (ja, mąż i Kinia), jednak na potrzeby konkursu koszty rozpisane zostały na jedną osobę dorosłą. A oto mój plan w skrócie:
1. Cel podróży – Wakacje rodzinne tropem atrakcji dla dzieci wartych zwiedzenia – z południa na północ. 🙂
2. Dokąd jadę: Łódź, Toruń, Gdańsk, a ostatnim miastem w którym się zatrzymam będzie Gdynia
3. Trasa podróży:
 • Mieszkam w Sławkowie, zatem stąd też wyruszam kierując się do Łodzi,
 • z Łodzi pojedziemy do Torunia,
 • z Torunia do Gdańska
 • z Gdańska do Gdyni zahaczając po drodze o Sopot, a na koniec do domku
4.  Wybrane środki transportu: ponieważ zdecydowałam się na podróż po Polsce postanowiłam,że będziemy poruszać się naszym samochodem, zatem środek transportu to samochód własny (jedna z opcji do zaznaczenia w serwisie, aby wyliczyć koszty podróży)

5. Gdzie nocuję: 
Apartamenty Aparts w Łodzi :

Hotel Pod Czarną Różą w Toruniu:

Royal Residence w Gdańsku:

Willa Mewa w Gdyni:

6.  Atrakcje turystyczne

Łódź:

– Skansenu Łódzkiej Architektury Drewnianej

Skansen łódzkiej architektury drewnianej” autorstwa ArewiczPraca własna. Licencja GFDL na podstawie Wikimedia Commons.

– Se-ma-for Muzeum Animacji a konkretnie wystawa, która zawiera 7 części:

 • Mistrzowie animacji
 • Od pomysłu do budowy lalki
 • Scenografia
 • Plan zdjęciowy
 • Montaż, postprodukcja, udźwiękowienie,
 • Rodzaje animacji
 • Kino Se-ma-for

 – Eksperymentarium

Miejsce, gdzie dzieci mogą zaznajomić się ze światem fizyki.
Z informacji na stronie experymentarium.pl:
„Wystawa Experymentarium to interaktywne przedsięwzięcie, które w
pasjonujący i zabawny sposób objaśnia często skomplikowane zagadnienia z
różnych dziedzin nauki (magnetyzmu, elektryczności, dynamiki, optyki,
mechaniki, akustyki i dźwięku, logiki, biologii czy chemii), które stają
się proste i czytelne dla każdego, dzięki możliwości wypróbowania ich
działania na specjalnych przyrządach oraz stanowiskach interaktywnych (…) Vortex Tunel jest urządzeniem o wyjątkowym charakterze. To aż 6 metrów długości i 3 m szerokości niezapomnianych emocji! Ta magiczny atrakcja zapewnia niezapomniane przeżycie percepcyjne.
Wchodząc do tunelu mamy wrażenie obcowania z fantazyjną przestrzenią
kosmiczną, tracimy grunt pod nogami, widzimy wirujący miraż kolorów i
świateł. Tunel sprawia, że na kilkanaście sekund doświadczamy uniesienia
nad ziemią, tracimy punkt odniesienia i dajemy ponieść się iluzorycznej
grze świateł, barw i dźwięków.”
Ogród Botaniczny,
 Można tu zwiedzić m.in: ogród japoński, dział systematyki roślin zielonych, Alpinarium, dział biologii i morfologii roślin, dział kolekcji roślin ozdobnych, zieleń parkowa, dział flory polskiej, dział roślin leczniczych i przemysłowych, Arboretum 
– Miejski Ogród Zoologiczny w Łodzi
Co tu dużo pisać: parkowy charakter, dwa wspaniałe place zabaw,  mini zoo, małe zwierzątka i miejsca, gdzie można coś przekąsić. 🙂

Palmiarnia
Trzy pawilony do podziwiania, a w nich idealne warunki do wzrostu ciekawych i rzadkich roślin, drzew i krzewów.

Toruń:

– Planetarium, Geodium, Orbitarium
 Tutaj chyba nie trzeba wiele tłumaczyć 🙂 Po prostu poznamy tajniki naszego układu słonecznego. 🙂
– Ogród Zoobotaniczny w Toruniu
Zwierząt nigdy dosyć (przynajmniej w przypadku Kinii). Tutaj możemy podziwiać także zwierzęta egzotyczne, cenne okazy roślin, a dzieci mogą przewieźć się na kucyku. Z informacji, które przeczytałam wynika, że jest tam także ptaszarnia, herpetarium i Galeria Sztuki Przyrodniczej.
– Dom Mikołaja Kopernika plus makieta
Dzieci zdobędą tu wiele ciekawych informacji dotyczących środowiska rodzinnego i życia Mikołaja Kopernika.
– Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika
Muzeum Podróżników będące oddziałem Muzeum Okręgowego w Toruniu, udostępniono zwiedzającym w 2003 roku w kamienicy przy ul. Franciszkańskiej. Pobudziło do jego powstania ponad 800 eksponatów kultur pozaeuropejskich.
– Muzeum Toruńskiego Piernika
Jest to największe wyjątkowe muzeum piernika w Polsce. Placówka ta skupia w jednym miejscu tradycje europejskiego piernikarstwa. Można się tutaj zapoznać z tajemnicą technologii wypieku toruńskich pierników.
 
Piernikowe Miasteczko 
Wodny plac zabaw, minigolf oraz piernikowy zamek – plac zabaw końcem czerwca tego roku przeszedł generalny remont i miasteczko znów jest otwarte. Grzechem byłoby być w Toruniu i nie odwiedzić tego miejsca. 🙂

– Muzeum Przyrodnicze
Możliwość zobaczenia rzadkich, wymarłych lub ginących zwierząt i roślin.

Gdańsk:

– Ośrodek Kultury Morskiej
Interaktywne wystawy, ponad 1000 zdjęć i filmów, symulatory, gry komputerowe … możliwość zdalnego sterowania modelami statków, wiedza na temat pracy w porcie, czy odbycie podróży podwodnej to tylko część z atrakcji o których czytałam o tym miejscu.
Zoo Gdańsk Oliwa
Największy pod względem powierzchni ogród zoologiczny w Polsce. Dodatkowo zawiera takie atrakcje jak: małe zoo, Park Linowy Małpi Jar, Park Dinozaurów i przejażdżka kolejką Retro.

– Kraina Zabawy
Największy na Pomorzu plac zabaw dla dzieci, a w dodatku bezpłatny. Kompleks o powierzchni 1 ha mieści się w Parku Nadmorskim. Znajdują się tam m.in. piaskownice, karuzele, drabinki, huśtawki, zjeżdżalnie, statek piracki, małpi gaj, a co jeszcze to mam nadzieję, że niedługo się przekonam. 🙂
Sopot:
– Krzywy Domek, oraz najdłuższe w Europie drewniane molo
Zdjęcie mówi samo za siebie:

 Gdynia:

– Akwarium w Gdyni
Miejsce, gdzie możemy „na żywo” zobaczyć m.in. różne gatunki rekinów. Akwarium od roku 2005 posiada status ogrodu zoologicznego. Znajdziemy tam cztery główne zagadnienia związane z tematyką morską: rafy koralowe, toń oceaniczna, gęste tropiki Amazonii, Morze Bałtyckie. Wszystko mieści się na 3 piętrach budynku, rozmieszczone w 68 akwariach ekspozycyjnych. Pojemność zbiornika sięga od 200 do 10.000 litrów, a przebywa w nich ponad 1500 żywych organizmów.
Centrum Nauki Eksperyment
„Odbywają się tu wykłady, pokazy i warsztaty, w których uczestniczyć może cała rodzina.” Dostępne są tam 4 główne wystawy: Hydroświat, Drzewo życia, Akcja: człowiek, Niewidoczne siły. Oprócz tego zagłębić można się w Wirtualny Świat Wynalazków Leonarda da Vinci oraz poznać zjawiska optyczne na wystawie Barwy ze słońca.
Jump City
Największy park trampolin w Europie – znajduje się w nim 500 m2 trampolin, a także basen z gąbkami.
Gdyńskie Muzeum Motoryzacji
Historia polskiej i światowej motoryzacji, można tam spotkać prawdziwe unikaty. Wszystkie prezentowane tam samochody i motocykle pochodzą ze zbiorów prywatnych fundatora muzeum.
7. Podsumowanie kosztów podróży
Z uwagi na wymogi regulaminu podam tutaj koszty przypadające na jedną osobę dorosłą:

Koszt paliwa w obie strony  – 653 zł

 Koszty noclegów:
Apartamenty Aparts w Łodzi – 197 zł za 1 noc
Hotel Pod Czarną Różą w Toruniu – 510 zł za 3 noce
Royal Residence w Gdańsku – 778 zł za 4 noce
Willa Mewa w Gdyni – 496 zł za 4 noce
W sumie koszty za nocleg: 1981 zł
Koszty transportu + koszty noclegów = 2634 zł
Plan całej podróży:
Podróż w serwisie Planaxy.com zaplanowałam od 20 lipca (wyjazd) do 1 sierpnia (powrót)
W dniu 20 lipca około godziny 08.00 zaplanowałam wyjazd – zameldowanie w hotelu jest możliwe od godziny 14.00 – serwis wyliczył, iż na dojazd potrzebne mi będą 2 godziny 28 minut (lepiej być wcześniej). 🙂 Teoretycznie dojadę na miejsce około 10.30 –  z informacji na stronie wynika, że  „w odległości kilkunastu minut jazdy samochodem od obiekt goście znajdą takie miejsca, jak Skansen Łódzkiej Architektury Drewnianej, Atlas Arena i Uniwersytet Łódzki” Zatem będziemy mogli rozpocząć zwiedzanie, myślę, że od Skansenu Łódzkiej Architektury Drewnianej. Następnym punktem będzie odwiedzenie Se-ma-for Muzeum Animacji. Potem powrót do hotelu, obiad, zameldowanie i możemy kontynuować wycieczkę. Kolejnym punktem będzie odwiedzenie Eksperymentarium, po którym czas na powrót do hotelu i zbieranie sił na dzień następny. 🙂

W dniu 21 lipca należy zjeść śniadanie, a następnie pojechać do Ogrodu Botanicznego. Z uwagi na to, że jest on już otwarty od godz. 9.00 można tam jechać praktycznie od razu. Zauważyłam też informację, że można wykupić jeden zintegrowany bilet do Ogrodu Botanicznego, Miejskiego Ogrodu Zoologicznego, oraz Palmiarni zatem zwiedzimy wszystkie te miejsca po kolei. 🙂 Pod wieczór pojedziemy do Torunia, żeby się zameldować w hotelu Pod Czarną Różą i smacznie pójść spać. 🙂

W dniu 22 lipca zjemy śniadanko i na godzinkę 11.00 (sprawdzałam już repertuar na stronie planetarium) wybierzemy się na seans dla dzieci „Cudowna podróż” – w trakcie którego zostaną przedstawione gwiazdozbiory, oraz związane z nimi greckie mity. Udamy się także w podróż po Układzie Słonecznym, lądując na powierzchni Księżyca i Marsa. Dowiemy się jak wyglądają z bliska pierścienie Saturna oraz chmury na Jowiszu. Poznamy Słońce, jako jedną z gwiazd i podobno sprawdzimy, czy w kosmosie można spotkać ufoludki. Po skończonym seansie udamy się do Geodium – tutaj pokaz trwa 40 minut, a następnie do Orbitarium – tutaj także spędzimy 40 minut. Około 13.30 będziemy udać się gdzieś, aby zjeść obiadek. Następnie pójdziemy zwiedzić Ogród Zoobotaniczny w Toruniu. Później już tylko kolacja i do łóżek.

W dniu 23 lipca zwiedzimy Dom Mikołaja Kopernika plus makieta, Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika, oraz Muzeum Toruńskiego Piernika w Toruniu, oraz obowiązkowo Piernikowe Miasteczko.

W dniu 24 lipca odwiedzimy Muzeum Przyrodnicze, jest ono otwarte tylko do 14, zatem pójdziemy tam zaraz po śniadaniu. A potem obiadek i w dalszą drogę – tym razem do Gdańska. Według danych, z serwisu Planaxy.com podróż powinna nam zająć niecałe dwie godzinki. 🙂 W sam raz zatem aby się zameldować (w hotelu Royal Residence zameldowanie jest od 14) i zjeść obiadek. A ponieważ Kinia jeszcze nigdy nie była nad morzem to po sytym posiłku wybierzemy się na plażę (w końcu to także niemała atrakcja dla 4-latki).

W dniu 25 lipca zaraz po śniadanku udamy się do Ośrodka Kultury Morskiej w Gdańsku.

W dniu 26 lipca ( niedziela) udamy się do kolejnego Zoo, tym razem będzie to Zoo Gdańsk Oliwa, które jest największym tego typu obiektem w Polsce jeśli chodzi o powierzchnię. Podejrzewam, że można tutaj spędzić praktycznie cały dzień, biorąc pod uwagę atrakcje, które poza zoo są tutaj dostępne. W małym zoo Kinia na pewno będzie chciała skorzystać z możliwości karmienia i głaskania małych zwierząt, a w Parku Dinozaurów wytropi nie jednego gada. 🙂

W dniu 27 lipca Kinia będzie miała okazję pobawić się w Krainie Zabawy – bezpłatnym placu zabaw nad morzem. 

W dniu 28 lipca zaraz po śniadaniu trzeba będzie się wymeldować i jadąc do następnego hotelu, tym raz w Gdyni (Willa Mewa) zahaczymy o Sopot i Krzywy Domek, który się w nim znajduje. 🙂 Zajrzymy również na molo, które ma około pół kilometra długości i jest najdłuższym drewnianym molo w Europie.

Po południu dotrzemy do Gdyni, gdzie będziemy mogli się zameldować i na spokojnie zjeść obiad. Po obiadku pobiegniemy do Akwarium w Gdyni, gdzie można zobaczyć m.in. rekiny i inne „morskie potwory”, w sumie jakieś 250 gatunków umieszczonych w prawie 70 zbiornikach. Można tutaj zobaczyć takżę rybkę Nemo, która Kinia bardzo lubi (szczególnie w bajce). 😉

W dniu 29 lipca zwiedzimy Centrum Nauki Eksperyment, dzięki czemu dowiemy się jak działają skomplikowane mechanizmy, odbędziemy podróż do świata przyrody, dowiemy się wszystkiego o ludzkim organizmie i jego właściwościach, oraz sprawdzimy jak działają niewidoczne siły, jak np. magnetyzm, czy elektryczność.

 W dniu 30 lipca odwiedzimy Jump City, czyli największy park trampolin w Europie. Kinia jak chyba każde dziecko uwielbia skakać na trampolinie, a tam ich nie brakuje.

W dniu 31 lipca, żeby nie było, że męski członek naszej rodziny, czyli tatuś nic z tego nie ma to w nagrodę za cierpliwość chodzenia z żoną i córką po wszystkich tych miejscach i atrakcjach zwiedzi sobie (oczywiście nie sam, tylko z nami 🙂 ) Gdyńskie Muzeum Motoryzacji. A podejrzewam, że Kinia z tej wycieczki też się bardzo ucieszy. 🙂

 W dniu 1 sierpnia śniadanko i szybciutko na plażę, aby pożegnać się z piaszczystą plażą i słonym morzem, no i wracać do domku. 🙂

Oczywiście jeśli starczy nam sił to nad morze będziemy zaglądać codziennie (poczynając od 24 lipca) bo przecież taki widok jest niezapomnianą atrakcją i rozrywką dla mniejszych dzieci. Jeśli uda nam się wygrać konkurs to Kinia dostanie wspaniały prezent, bo akurat końcem lipca ma imieninki, a końcem sierpnia urodzinki. 🙂 No cóż, pisanie tego wpisu zajęło mi „trochę” czasu, ale dzięki temu czuję się jakbym zaraz miała pakować walizki i ruszać w drogę. Od razu człowiek się lepiej czuje i pojawia się szeroki uśmiech na twarzy. 🙂 Trzymajcie kciuki! 🙂

http://planaxy.com/
http://planaxy.com/

Podziel się :) - Udostępnij !

Chcesz Karty Pracy - Litery? (kliknij tu)

Chcesz Kolorowankę Dla Dziecka? (kliknij tu)

A może Zestaw 17 Planerów? (kliknij tu)

2 Comments:

 1. Świetny plan oby wszystko wypaliło idealnie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 • Zobacz Również:

  • Dzień Przedszkolaka – Dyplomy, Medale, Karty Pracy (ponad 100 stron PDF do druku)
   Dzień Przedszkolaka obchodzimy 20 września.. Przygotowałam z tej okazji kilka Darmowych Kart Pracy - do pobrania od razu - kliknij poniżej: […]
  • karty pracy dzień królika donutŚwiatowy Dzień Królika i Pyszne Pączki
   Podziel się :) - Udostępnij ! Światowy Dzień Królika Światowy Dzień Królika promuje opiekę i ochronę tych zwierząt. Te przemiłe zwierzątka wnoszą w […]
  • Dzień Kropki – Dyplomy, Medale i Karty Pracy PDF do Wydruku (ponad 120 stron)
   Podziel się :) - Udostępnij ! Dzień Kropki Dzień kropki obchodzimy 15 września. To świetna okazja do przeprowadzenia kreatywnych zajęć z dziećmi, ale […]
  • kodeks przedszkolaka i kąciki tematyczneKodeks Przedszkolaka i Kąciki do Przedszkola
   Podziel się :) - Udostępnij ! Kodeks Przedszkolaka Kodeks przedszkolaka to zbiór ilustracji, dzięki którym każdy przedszkolak będzie mógł w prosty i […]
  • ja mam kto ma wiosna pdf artmamaJa mam – kto ma? Wiosna Karty pracy PDF
   Podziel się :) - Udostępnij ! Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Pomyślałam zatem, że można połączyć przyjemne z pożytecznym i stworzyłam karty […]