Bajka dla dzieci podnosząca poczucie własnej wartości u dzieci

Podziel się :) - Udostępnij !

Poczucie własnej wartości u dzieci jest bardzo ważne. Nie raz i dwa jest tak, że dziecko „coś ” usłyszy i nie potrafiąc poradzić sobie z daną uwagą bierze ją zbyt serio – a ona wpływa na całe jego życie. Pełno jest takich przykładów, a najlepszym sposobem, aby tego uniknąć jest zakorzenienie w dziecku informacji, że jest ważne, ma wpływ na swoje życie, a z każdej sytuacji jest wyjście – wystarczy go poszukać. 
 

Co jeśli dziecko jest zakompleksione? Być może poniżane? Być może stało się to nawet bez wiedzy rodziców – w szkole, przedszkolu … w domu dziecka? Dzieci są szczególnie narażone na uwagi skierowane do nich. Czasami dorośli mówią coś żartem, czasem nieświadomie z dnia na dzień zaniżają poczucie wartości dziecka. 
 
Co zatem możemy zrobić? Rodzice często chcą przeżyć życie za swoje dzieci … Zamiast tego pokażmy im jak mają to zrobić! Jak sięgnąć po sukces, dotrzeć do końca wytyczonego celu. Przy młodszych dzieciach świetnie w takich sytuacjach sprawdzają się bajki … i dwie z nich chciałabym Wam przedstawić poniżej:
 
Bajka „Mały słoń” ma za zadanie podnieść poczucie własnej wartości u dzieci. Czy to że jestem inny to źle? Czy mam się czym przejmować? Nie! Wręcz przeciwnie – dzięki tej bajce dzieci zobaczą, że wada może zamienić się w zaletę, dzięki której można zyskać wielu przyjaciół. 
 
Druga pozycja to „Krasnoludek Cudek” – bajka o krasnalu, który to wyrusza w podróż zainspirowany rozmową z pewną żabką … czego się dowie? jakie przeżyje przygody? Na pewno nauczy się jakie wartości warto w życiu pielęgnować, oraz czym się kierować, bo stosując pewne zasady jego życie zmieniło się … oczywiście na lepsze.
 
Obie bajki (w formacie pdf) możecie już dziś ściągnąć na swój komputer/ telefon/ tablet i przeczytać dziecku podnosząc tym samym poczucie jego własnej wartości. Nie czekaj zatem i spraw dziecku radość, zapisując się na newsletter będziesz miał również dostęp do innych darmowych plików, jak np. plakaty motywacyjne i edukacyjne do wydrukowania i powieszenia (nie tylko) w pokoju dziecka.
 

A jak jest u Was? Czy staracie się pielęgnować poczucie wartości u swoich dzieci? Macie jakieś „swoje” sposoby, aby podnieść poczucie własnej wartości u swojej pociechy?


Podziel się :) - Udostępnij !

Może Maxi Zestaw 40 Pastelowych Planerów ArtMama? (kliknij tu)

Chcesz Karty Pracy - Litery? (kliknij tu)

Chcesz Kolorowankę Dla Dziecka? (kliknij tu)

A może Zestaw 17 Planerów? (kliknij tu)

8 Comments:

  1. ten słonik jest taki słodziutki że muszę go mieć! 🙂 zdecydowanie trzeba podnosić samopoczucie i samoocenę dzieci, wiadomo że maluch dopiero się uczy, więc nie wszystko rozumie i często głupie zachowanie w przedszkolu bierze bardzo do siebie, zatem bajka jak najbardziej na tak 🙂

  2. Bardzo dobrze że poruszasz takowy temat, który jest trafiony w dziesiątkę. Ja miałam na odwrót, moje poczucie wartości było strasznie zaniżone jak byłam mała, w większości musiałam się "sama" wychowywać, moje dzieci na szczęście już tego nie mają, na swoim przykładzie staram się to wypierać, żeby tego nie było w ich życiu.

  3. Swietny pomysl z tym wyzwaniem! Zdecydowanie sie zgadzam, nie liczy sie ilosc Co jakosc tego czasu.

  4. Poczucie własnej wartości u dziecka jest jego fundamentem dla przyszłych wyborów. Szczególnie ważne, gdy dorastają i trafiają w towarzystwo, któremu chcielibyśmy, aby mieli odwagę powiedzieć "nie".

  5. Miłość bezwarunkowa jest najlepsza 😉 Masz świetne podejście do swojej córki 😉 Życzę Ci zatem dużo cierpliwości i przyjemnych chwil z córką!

  6. Oprócz miłości, rodzice wręcz powinni dać dziecku odczuć, że jest ważne, bo po prostu… jest. Wzmacniać w nim poczucie, że jest wiele warte i może w życiu wiele osiągnąć. Bez tego jest ciężko, bo człowiek w dorosłym życiu sam musi w sobie to odkryć, a to ciężka praca 😉 Super, że piszesz o tym bajki!

    • Tak, masz 100% rację. Często (niestety) obserwuję zachowania rodziców, które wskazują na to, żeby dać dziecku do zrozumienia, że będę cię kochać, jak … Albo co gorsze zrób to i to, bo inaczej przestanę Cię kochać. Według mnie sytuacje takie nie powinny w ogóle mieć miejsca. Ja np. swojej córce tłumaczę, że ją kocham nawet wtedy, gdy jest niegrzeczna, jest mi jednak smutno, że np. mnie nie słucha itp. Kluczem do sukcesu jest rozmowa z dzieckiem (nie jedna, a codzienna)i duża dawka cierpliwości.

  7. Warto dopingować dzieci i uświadamiać im, że są wiele warte – wystarczy w to tylko uwierzyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *