„Chę mieć PIESKA” – recenzja książki

Podziel się :) - Udostępnij !

Dzisiaj pokaże wam jedną z książek, jakie w swojej biblioteczce ma moja córcia. 🙂 Książka nosi tytuł ” Chcę mieć PIESKA”, a na jej okładce zobaczymy dziecko, które prowadzi swojego czworonoga na smyczy. 🙂

Z tyłu książki przeczytamy: ” To książeczka dla tych dzieci, które chciałyby mieć psiaka, i dla tych, które już mają, a także dla tych, które po prostu lubią pieski i inne zwierzeta”.

Książeczka ma 16 stron, na ktorych bardzo fajnie i w przystępny sposób zostały opisane rzeczy, jakie są niezbędne, przy posiadaniu swojego psa. Znajdziemy tu informacje m.in. o tym, że piesek potrzebuje legowiska, misek na pokarm i wodę, ale także miłości i zabawy.

Większość kartek jest narysowana w taki sposób, aby dziecko mogło pokolorować rysunki, tutaj prezentuję wam przykład jednej z kartek:

Na środku książki „Chcę mieć pieska” znajdziemy karty do gry w memory. Karty te możemy wyciąć i po prostu zagrać. Są to kolorowe kwadraciki z kolorowymi rysunkami, oczywiście o psiej tematyce. Cała zabawa polega na tym, aby kwadraciki te wymieszać (obrócone do dołu rysunkiem), a następnie ułożyć np. na podłodze. Za pomocą jednego ruchu odkrywamy dwa kwadraty i w ten sposób szukamy par. 🙂

W książce tej znajdziemy także miejsce, gdzie dziecko może namalować swojego czworonożnego przyjaciela. Nie zabraknie też zadań – połączenia w linie rzeczy dla pieska, znajdywanie różnic na obrazku, a także super opowiadanie z rysunkami. Mama czyta (albo tata :)), ale razem z dzieckiem.

  
Jeśli chodzi o moją ocenę książki to według mnie jak najbardziej nadaje się ona dla dzieci małych, jak i większych. Zarówno maluszka ucieszą kolory, jak i starsze dziecko dowie się przydatnych informacji.


Podziel się :) - Udostępnij !

Może Maxi Zestaw 40 Pastelowych Planerów ArtMama? (kliknij tu)

Chcesz Karty Pracy - Litery? (kliknij tu)

Chcesz Kolorowankę Dla Dziecka? (kliknij tu)

A może Zestaw 17 Planerów? (kliknij tu)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *