Co kupić maluszkowi w prezencie, oprócz zabawki?

Podziel się :) - Udostępnij !

Prezenty, upominki, świąteczny nastrój, przystrojona choinka i … dylemat. Co kupić. Oczywiście wszystko zależy od tego komu chcemy sprawić niespodziankę i w jakim wieku ma być potencjalny obdarowany. A co kupić dziecku, aby było zadowolone? Czy tylko zabawka sprawi mu radość? Niekoniecznie.

Co kupić maluszkowi w prezencie? – kilka moich propozycji

  • Prezenty przydatne podczas posiłków

Zarówno mniejsze dziecko, jak i kilku latek na pewno ucieszy się z kubka, bidona, czy miseczki jeśli tylko te mają odpowiednie kolory, motywy bajek itp. Oczywiście trzeba przede wszystkim patrzeć na wiek dziecka, jednak taka miseczka, z której nic nie wyleci, czy kubek z którego się nie wyleje, nawet jak ten się przewróci ucieszy nie tylko dziecko, a i rodzica, który nie będzie musiał non stop malucha pilnować i sprzątać. 🙂 Śliniaczek nie tylko uchroni ubranko, a niejednokrotnie zaciekawi dziecko, które chętnie ubierze „kolorowe ubranko”. 🙂
  • Prezenty przydatne podczas podróży

Kto powiedział, że w podróży dziecko musi się nudzić? Nic bardziej mylnego. Zachęcam do zajrzenia do wpisu: Czym zająć dziecko w podróży? A także do zapoznania się z kilkoma propozycjami prezentowymi, jak np. organizer (który oczywiście możecie wypełnić zabawkami), plecak wyglądający jak zwierzak, czy walizka na której można sobie pojeździć. 🙂 Poduszeczka- zagłówek na pewno umili podróż nie jednemu dziecku. A jako rodzice, dziadkowie, czy po prostu inna osoba, która pragnie dbać o dziecko pamiętaj o odblaskach dla malucha. Kamizelka może też być świetnym prezentem, który nie tylko sprawi radość, ale i będzie z chęcią używany i przyczyni się do bezpieczeństwa na drodze.
  • Prezenty przydatne przy kąpieli i do spania

Moja córka uwielbiała ręcznik z kapturkiem, który przypominał kaczuszkę. 🙂 Oczywiście motywów jak i kolorów jest do wyboru cała masa. A prezent taki także na pewno sprawi dziecku radość i to nie tylko gdy rozpakuje prezent, a zawsze zaraz po kąpieli. Teraz nie trzeba ograniczać się tylko do ręczników, można sprawić dziecku ponczo kąpielowe, w którym będzie wyglądać jak motylek, rekin, lub jeszcze coś innego. 🙂 A może śpiworek, żeby nie zmarznąć, choć dziecko non stop się odkopuje? W dodatku można do niego dokupić buty. 🙂 Kto nie lubi spać w butach? Dzieci na pewno to uwielbiają.

Zdjęcia, które wykorzystałam we wpisie pochodzą ze strony http://babyandtravel.pl/ i mam nadzieję, że choć trochę Was zainspirowały. Na stronie znajdziecie oczywiście więcej ciekawych produktów dla dzieci, jednak ja wybrałam te, które najbardziej przypadły mi do gustu. 🙂 Jeśli jeszcze nie macie prezentu, bo np. należycie do tych 10 % Polaków, którzy prezenty kupują dopiero 24 grudnia, to mam nadzieję, że choć trochę Wam to ułatwiłam. Jest to co prawda tylko garść inspiracji, jednak może pomóc podjąć decyzję, czy zainspirować Was. 🙂 Poza tym z moich propozycji możecie korzystać nie tylko podczas szaleństwa zakupów przedświątecznych, ale także np. z okazji urodzin dziecka. 🙂
Czy kupujecie dzieciom w prezencie tylko zabawki? Czy również myślicie o innych rzeczach, które mogą się przydać i jednocześnie sprawiać maluchowi radość?

Podziel się :) - Udostępnij !

Może Maxi Zestaw 40 Pastelowych Planerów ArtMama? (kliknij tu)

Chcesz Karty Pracy - Litery? (kliknij tu)

Chcesz Kolorowankę Dla Dziecka? (kliknij tu)

A może Zestaw 17 Planerów? (kliknij tu)

3 Comments:

  1. Bardzo ciekawe pomysły na prezent, jak widać nie musi być on "oklepany" i możemy kupić coś praktycznego i oryginalnego.

  2. zgodzę się, że można kupić takie prezenty w ramach małego upominku. Warto jednak pamiętać, że kupowanie ubranek czy akcesoriów do jedzenia nigdy nie będzie dla dziecka nagrodą – są nią tylko zabawki które zapewniają rozrywkę, a ww. artykuły to bardziej lub mniej atrakcyjna wizualnie konieczność 😉

  3. Kupiliśmy taki kocyk, pojemniczki są też ekstra no i ochraniacz na szyję – mamy pszczółkę – niestety dziecko szybko z niego wyrasta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *