Cyferki – Gra dwujęzyczna – Clementoni

Podziel się :) - Udostępnij !

Z okazji niedawnych imieninek Kingusia dostała bardzo fajną dwujęzyczną grę – Cyferki.
Jest to gra dla dzieci w wieku 3-5 lat, która uczy zarówno liczenia, poznawania cyferek, jak i angielskich odpowiedników liczb od 1 do 10, oraz ilustracji znajdujących się obok liczb. 🙂

Z tyłu opakowania przeczytamy: ” Podczas zabawy dziecko zapoznaje się z pojęciami liczby i ilości, rozwijając jednocześnie swoje zdolności kojarzenia i logicznego myślenia. Poznaje również znaczenie i wartość licz od 1 do 10 i zaczyna uczyć się liczenia. (…) Dzięki zazębiającym się kartom, które umożliwiają autokorektę, dzieci mogą bawić się same sprawdzając swoje odpowiedzi bez pomocy dorosłych.”
Co znajdziemy w pudełku gry Cyferki?
  • 10 kart do łączenia ilustrujących ilości
  • 10 kart do łączenia ilustrujących liczby
  • 10 żetonów z liczbami/ dłońmi
  • instrukcję, która zawiera dwie propozycje zagrania w tą grę (każda w dwóch wariantach – gdy dziecko gra samo i gdy gra większa ilość graczy).
 Na samym początku dziecko musi oddzielić karty i żetony od tekturki (jeśli sobie nie radzi można mu pomóc – moja 3 latka zrobiła to sama).
Karty do łączenia złączone są po trzy komplety. 
Z jednej strony polskie odpowiedniki nazw liczb i rysunków:
Z drugiej strony angielskie odpowiedniki nazw liczb i ilustracji:
I tak odpowiednio:
Na ostatnim kartoniku znajdziemy cyfrę 10 i 10 żetonów z jednej strony przedstawiających liczby i rysunki:
Z drugiej strony dłonie, dzięki którym pokazana jest liczba palców zgodna z liczbą po drugiej stronie żetonu:
Dzięki żetonom dziecko może m.in:
  • nauczyć się odpowiedników danych liczb – jeden palec to cyfra jeden itp. Może to zrobić nawet bez pomocy innej osoby, gdyż wszystkie potrzebne informacje ma na kartoniku.
  • samo układać puzzle z liczb i rysunków – każdy żeton pokazuje daną cyferkę i odpowiadającą mu ilustrację (np. żeton 3 posiada zarys konika – dzięki temu dziecko wie, że chcąc połączyć dwa puzzle ze sobą należy szukać cyferki 3 i ilustracji z konikami), poza tym kolor żetonu odpowiada kolorowi cyferki na puzzlach (np. żeton z liczbą 10 jest fioletowy i liczba 10 na puzzlach także jest koloru fioletowego).
Dzięki tym informacjom dziecko może uczyć się samo poprzez zabawę, co uważam za bardzo duży plus tej gry. 🙂
 
 Dodatkowym plusem gry Cyferki jest to, że nie da się błędnie połączyć puzzli w pary. Każda bowiem para ma „inny wzór na łączeniu”. Dzięki temu dziecko nawet gdy bawi się samo to i tak uczy się poprawnie, gdyż nie da się złączyć np. 10 biedronek z inną liczbą jak 10.
 
Poza tym Kingusia wymyśliła jeszcze jedną możliwość zabawy: 
wkładanie puzzli z powrotem w tekturowe ramki:

Podziel się :) - Udostępnij !

Może Maxi Zestaw 40 Pastelowych Planerów ArtMama? (kliknij tu)

Chcesz Karty Pracy - Litery? (kliknij tu)

Chcesz Kolorowankę Dla Dziecka? (kliknij tu)

A może Zestaw 17 Planerów? (kliknij tu)

3 Comments:

  1. Dla starszego dziecka super i widzę ze firma znana mi np z miękkich klocków. Muszę popatrzeć co Clementoni ma w swojej ofercie dla 1,5-2 latków

  2. Witam 🙂 Z myślą o blogach dziecięcych prowadzonych przez rodziców, mamy, swtorzyłam katalog blogów o dowolnej tematyce dziecięcej http://blogidzieciece.blogspot.com/. Katalog ma na celu wypozycjonowanie, zebranie różnych blogów w jedno miejsce aby łatwiej było nam się poznać oraz powiększyć liczbę czytaleników. Blog z najnowszą notką znajduje się na samej górze strony, wraz z częścią treści. Zapraszam do dołączania.
    Z góry przepraszam za reklamę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *