Historia Misia Tulisia i bajka o nietoperzu

Podziel się :) - Udostępnij !

Kilka dni temu Zabawki Kreatywne zorganizowali akcje „bajka za lajka”. Otóż za polubienie strony i udostępnienie zdjęcia można było odebrać bajeczkę na email. 🙂

I tak trafiła do nas bajka  „Pająki i nietoperze, to paskudy, czy zwierzę?„. 

O czym opowiada?
Bajeczka opowiada o chłopcu imieniem Jerzy, który bardzo chciał zostać bohaterem. Niespodziewanie jednak zamienił się w … nietoperza. Jak sobie z tym poradził? Jak wybronił swoją mamę z opresji i jak to było z tym jego bohaterstwem? Tego właśnie możemy dowiedzieć się z tej bajeczki. Bardzo przyjemnie się ją czyta, a kolorowe ilustracje są miłe dla oka.

 Bajeczka napisana przez Monikę Skorykow została przedstawiona na 7 stronach. Ilustracje natomiast zawdzięczamy Marcie Jasińskiej.
Drugą z bajeczkę, którą miałyśmy przyjemność przeczytać wraz z córeczką to „Historia Misia Tulisia„.
Bajeczka ta nawiązując do bajkowych bohaterów – misiów, opowiada historię dziewczynki o imieniu Julia i jej misia Tulisia. Jak każde dziecko Julka ma wiele zabawek i czasami jedna z nich może poczuć się samotna. Co zrobi misiu gdy i jego to spotka? Jak zakończy się ta bajeczka? I co z tym wszystkim mają wspólnego balony? Zapraszam do poczytania, gdyż historia ta w sprytny sposób zwraca uwagę dziecka na to, że nie należy podejmować pochopnych decyzji. Tak jak i w poprzedniej bajce mamy piękne ilustracje:

Tekst bajki zawdzięczamy Monice Skorykow, a ilustracje Marcie Jasińskiej
Obie bajeczki są wesołymi rymowankami, których Kingusia słuchała z uwagą. Dodatkowo do każdej z nich dostępne są kolorowanki nietoperzyk i miś Tuliś. Zapraszam was do odwiedzenia Zabawek Kreatywnych, oraz Poduszaków :
http://zabawkikreatywne.com/


Podziel się :) - Udostępnij !

Może Maxi Zestaw 40 Pastelowych Planerów ArtMama? (kliknij tu)

Chcesz Karty Pracy - Litery? (kliknij tu)

Chcesz Kolorowankę Dla Dziecka? (kliknij tu)

A może Zestaw 17 Planerów? (kliknij tu)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *