Ja mam – kto ma? Wiosna Karty pracy PDF

Podziel się :) - Udostępnij !

Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Pomyślałam zatem, że można połączyć przyjemne z pożytecznym i stworzyłam karty pracy ja mam kto ma do samodzielnego wydruku. Karty te są umiejscowione po 4 na jednej stronie i wszystkie związane są z wiosną. A przy okazji zapewniają dziecku mnóstwo zabawy, poprzez którą poznaje literki alfabetu, kolory, a także zwierzątka, roślinki i ptaki związane z nadejściem wiosny. 🙂

Wiosenny Alfabet – karty ja mam – kto ma?


Karty zrobione są w taki sposób, że mogą stanowić całość jako jedną grę, ale również każdy z nich może służyć do zabawy osobno. Pierwszą z trzech jest gra „wiosenny alfabet” – zawiera literki również takie jak ą, ę, ń, ś itp. Poniżej można zobaczyć jak one wyglądają. Karty ja mam kto ma wiosna przy okazji nauczą dziecko literek alfabetu, a wszystko to poprzez zabawę.

Kolorowe motylki i wiosna – karty ja mam kto ma ?


Jak widać na poprzedniej ilustracji karty te są tak zrobione, aby łączyły się jedna seria z drugą – w tym przypadku, gdy kończy się alfabet zaczynają się motylki. Na ilustracji poniżej widać, że motylki przechodzą w wiosnę – aby zabawa była dłuższa.

Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby każdą serią bawić się oddzielnie, lub łączyć ze sobą dwie – z pominięciem trzeciej. Przygotowałam bowiem instrukcję, oraz dodatkowe karty pracy, które będą łączyć dane zestawy ze sobą. A to jeszcze nie koniec !

Kolorowe motylki ja mam kto ma nauczą i/ lub utrwalą kolory. Motylki na pewno kojarzą się z wiosną i piękną łąką wypełniona kolorowymi kwiatami … będąc małą dziewczynką często bawiłam się na łąkach … miło tak powspominać.

Ostatnia seria to wiosna – jednak tak naprawdę każda z tych serii całkowicie związana jest z wiosną, zarówno alfabet zawiera literki i ilustracje do nich dopasowane wiosenne, motylki kojarzą się z wiosną, a ostatnia seria zawiera mnóstwo ilustracji i zdjęć (wraz z podpisami) zarówno kwiatów, jak i ptaków i zwierząt.

Stwórz swoją grę ja mam – kto ma?


Jako bonus przygotowałam 4 puste karty – znajdują się one na jednej stronie A4 – wystarczy wydrukować tą stronę odpowiednią ilość razy i stworzyć swoje karty! Możesz to zrobić samodzielnie, a może dzieciaki chcą stworzyć swoją serię niepowtarzalnych kart tej fajnej gry … a może użyjesz do tego naklejek? Może wydrukujesz swoje ilustracje i je tam nakleisz a potem zalaminujesz? tutaj ogranicza cię tylko wyobraźnia.

Kolejny bonus do kart ja mam kto ma ? wiosna


Kolejnym bonusem kart ja mam kto ma? wiosna – jaki przygotowałam jest tło dopasowane do kart – jeśli nie lubisz białego miejsca po drugiej stronie, wystarczy, że wydrukujesz najpierw karty, a potem odwrócisz kartki i na drugiej stronie nadrukujesz im tło – znajduje się również na jednej kartce A4 – wystarczy je zatem wydrukować tylko odpowiednią ilość razy. 🙂

Aby kupić zestaw „Ja mam kto ma? – WIOSNA” kliknij w przycisk, lub zeskanuj kod QR:

Mam nadzieję, że lubisz karty pracy 🙂 bo przygotowałam również cyferki:

Cyferki pobierzesz za darmo na grupie Facebook – ArtMama – Kreatywne PDF, Edukacyjne Karty Pracy-Materiały i Pomoce do Druku – znajdują się w plikach grupy! – kliknij tutaj, aby pobrać.


Podziel się :) - Udostępnij !

Może Maxi Zestaw 40 Pastelowych Planerów ArtMama? (kliknij tu)

Chcesz Karty Pracy - Litery? (kliknij tu)

Chcesz Kolorowankę Dla Dziecka? (kliknij tu)

A może Zestaw 17 Planerów? (kliknij tu)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *