Ja mam – kto ma? Wiosna Karty pracy PDF

Podziel się :) - Udostępnij !

Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Pomyślałam zatem, że można połączyć przyjemne z pożytecznym i stworzyłam karty pracy ja mam kto ma do samodzielnego wydruku. Karty te są umiejscowione po 4 na jednej stronie i wszystkie związane są z wiosną. A przy okazji zapewniają dziecku mnóstwo zabawy, poprzez którą poznaje literki alfabetu, kolory, a także zwierzątka, roślinki i ptaki związane z nadejściem wiosny. 🙂

Wiosenny Alfabet – karty ja mam – kto ma?


Karty zrobione są w taki sposób, że mogą stanowić całość jako jedną grę, ale również każdy z nich może służyć do zabawy osobno. Pierwszą z trzech jest gra „wiosenny alfabet” – zawiera literki również takie jak ą, ę, ń, ś itp. Poniżej można zobaczyć jak one wyglądają. Karty ja mam kto ma wiosna przy okazji nauczą dziecko literek alfabetu, a wszystko to poprzez zabawę.

Kolorowe motylki i wiosna – karty ja mam kto ma ?


Jak widać na poprzedniej ilustracji karty te są tak zrobione, aby łączyły się jedna seria z drugą – w tym przypadku, gdy kończy się alfabet zaczynają się motylki. Na ilustracji poniżej widać, że motylki przechodzą w wiosnę – aby zabawa była dłuższa.

Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby każdą serią bawić się oddzielnie, lub łączyć ze sobą dwie – z pominięciem trzeciej. Przygotowałam bowiem instrukcję, oraz dodatkowe karty pracy, które będą łączyć dane zestawy ze sobą. A to jeszcze nie koniec !

Kolorowe motylki ja mam kto ma nauczą i/ lub utrwalą kolory. Motylki na pewno kojarzą się z wiosną i piękną łąką wypełniona kolorowymi kwiatami … będąc małą dziewczynką często bawiłam się na łąkach … miło tak powspominać.

Ostatnia seria to wiosna – jednak tak naprawdę każda z tych serii całkowicie związana jest z wiosną, zarówno alfabet zawiera literki i ilustracje do nich dopasowane wiosenne, motylki kojarzą się z wiosną, a ostatnia seria zawiera mnóstwo ilustracji i zdjęć (wraz z podpisami) zarówno kwiatów, jak i ptaków i zwierząt.

Stwórz swoją grę ja mam – kto ma?


Jako bonus przygotowałam 4 puste karty – znajdują się one na jednej stronie A4 – wystarczy wydrukować tą stronę odpowiednią ilość razy i stworzyć swoje karty! Możesz to zrobić samodzielnie, a może dzieciaki chcą stworzyć swoją serię niepowtarzalnych kart tej fajnej gry … a może użyjesz do tego naklejek? Może wydrukujesz swoje ilustracje i je tam nakleisz a potem zalaminujesz? tutaj ogranicza cię tylko wyobraźnia.

Kolejny bonus do kart ja mam kto ma ? wiosna


Kolejnym bonusem kart ja mam kto ma? wiosna – jaki przygotowałam jest tło dopasowane do kart – jeśli nie lubisz białego miejsca po drugiej stronie, wystarczy, że wydrukujesz najpierw karty, a potem odwrócisz kartki i na drugiej stronie nadrukujesz im tło – znajduje się również na jednej kartce A4 – wystarczy je zatem wydrukować tylko odpowiednią ilość razy. 🙂

Aby kupić zestaw „Ja mam kto ma? – WIOSNA” kliknij w przycisk, lub zeskanuj kod QR:

Mam nadzieję, że lubisz karty pracy 🙂 bo przygotowałam również cyferki:

Cyferki pobierzesz za darmo na grupie Facebook – ArtMama – Kreatywne PDF, Edukacyjne Karty Pracy-Materiały i Pomoce do Druku – znajdują się w plikach grupy! – kliknij tutaj, aby pobrać.


Podziel się :) - Udostępnij !

Chcesz Karty Pracy - Litery? (kliknij tu)

Chcesz Kolorowankę Dla Dziecka? (kliknij tu)

A może Zestaw 17 Planerów? (kliknij tu)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 • Zobacz Również:

  • malowanka na walentynki i dyplom króla i królowej baluKolorowanka na Walentynki oraz Dyplom Króla i Królowej Balu
   Pobierz kolorowankę na Walentynki dla dziecka oraz dyplomy dla Króla i Królowej Balu - Spraw dziecku Radość. […]
  • plakaty dla babci i dziadkaDzień Babci i Dziadka – życzenia, wierszyki, pomysły i plakaty do druku
   Pobierz Plakaty dla Babci i Dziadka. Życzenia/ Pomysły na własnoręcznie robiony Prezent. […]
  • litery do kolorowania wyklejania puzzle karty pracy do wydruku pdf artmamaKarty Pracy do Wydruku – 4w1 Litery do Kolorowania, Wyklejania i Układania – PDF za Darmo.
   Karty Pracy do Wydruku - 4w1 Litery do Kolorowania, Wyklejania i Układania - PDF za Darmo […]
  • planer 2020 2021 dzienny tygodniowy miesięczny rocznyKalendarz planer PDF październik 2020 – grudzień 2021. Do druku za darmo.
   Darmowy Planer do druku na rok 2021 i 3 ostatnie miesiące 2020r. Znajdziesz tu planer dzienny, tygodniowy, 15 planerów miesięcznych i kalendarz. […]
  • Kolorowanka dla dzieci „Pokoloruj Jednorożca” – PDF Unicorn do druku + Kreatywna Zabawa
   Szukasz kolorowanki do druku z Jednorożcami? Wejdź i weź za darmo ebook z 20 stronami unicornów, a przy okazji spraw, by kolorowanie już nigdy nie było nudne, a to dzięki naszej propozycji kreatywnej zabawy! […]