Moja kasa fiskalna – bawi i uczy

Podziel się :) - Udostępnij !

Kasa sklepowa może być świetnym prezentem dla dziecka. Moja córka uwielbia się nią bawić, a przy okazji  ma okazję zaznajomić się ze światem finansów. Dzięki takiej zabawce dziecko uczy się, że za dane produkty w sklepie trzeba zapłacić. Jeszcze zapakowana kasa fiskalna, wyglądała tak:

Jak widać na zdjęciu, do kasy zostały załączone także produkty, które dziecko może sprzedawać, lub kupować. 🙂 Część z nich zapakowana jest w koszyczku (warzywa):

Inne zostały umieszczone z boku opakowania (ketchup, olej i woda):
 Bardzo fajnym rozwiązaniem jest zastosowanie w niej prawdziwego kalkulatora. Dzięki temu starsze dziecko będzie mogło uczyć się jego obsługi i zaznajomić ze światem matematyki. Poza tym obok wyświetlacza zostało umieszczone miejsce do … płacenia kartą (również dołączonej). Po przeciągnięciu jej w tym miejscu kasa wydaje specyficzny dźwięk.

Po lewej stronie kasy znajduje się waga, która po naciśnięciu przycisku „TOTAL” zmienia obrazek (narysowany produkt, wraz z ceną). Z przodu kasa posiada skrytkę na pieniążki, którą można zamknąć na załączony do zestawu kluczyk. 🙂 W opakowaniu znajdziemy również pieniądze zarówno w wersji papierowej, jak i monety:
Znajdziemy tu 9 sztuk papierowego pieniążka w nominałach: 5, 10 i 20 (każdego po trzy sztuki), oraz monety w nominałach: 1, 2, 5, 10 (każdego po cztery sztuki – dwie w kolorze srebrnym i dwie w kolorze złotym). A załączona karta płatnicza w zbliżeniu wygląda tak:
Swoim wyglądem przypomina zwykłą kartę, którą rodzice na codzień posługują się płacąc za zakupy.Jest na niej nawet miejsce na podpis posiadacza tej karty. Dzięki takiej zabawce można w prosty sposób poprzez zabawę wyjaśnić dziecku, że płacić możemy na różne sposoby, nie tylko pieniędzmi. No i że za produkty zawsze płacimy, a nie zabieramy tak po prostu ze sklepu … 🙂

Podziel się :) - Udostępnij !

Może Maxi Zestaw 40 Pastelowych Planerów ArtMama? (kliknij tu)

Chcesz Karty Pracy - Litery? (kliknij tu)

Chcesz Kolorowankę Dla Dziecka? (kliknij tu)

A może Zestaw 17 Planerów? (kliknij tu)

3 Comments:

  1. Bardzo fajna propozycja zabawki dla dzieci. 5 lat to idealny wiek na rozpoczęcie takiej nauki.

  2. O! Fajne! Właśnie szukam prezentu dla córki – kasa ją pewnie zachwyci! Dzięki!

    • Cieszę się, że wpis się spodobał. 🙂 Myślę, iż córci taki prezent przypadnie do gustu, gdyż moja jest kasą zachwycona i nie jest to zabawka, która po krótkim czasie ląduje w kącie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *