Szkoła z Mikołajkiem

Podziel się :) - Udostępnij !

„Lubię szkołę z Mikołajkiem” i „”Szkoła z Mikołajkiem jest super” to dwa tytuły książek, które niedawno przyszły do nas od Wydawnictwa Znak emotikon. Są to książki przeznaczone dla 5-6 latków i zawierają mnóstwo zadań do rozwiązania. 
 Z ogólnych informacji o książkach:
„Lubię szkołę z Mikołajem”
Autor: Praca zbiorowa
Wydawnictwo: Znak emotikon
 Ilość stron: 32
Oprawa: miękka
Format: 20,5 x 29 cm
Przedział wiekowy: 5-6 lat
„Szkoła z Mikołajkiem jest super”
Autor: Praca zbiorowa
Wydawnictwo: Znak emotikon
 Ilość stron: 32
Oprawa: miękka
Format: 20,5 x 29 cm
Przedział wiekowy: 5-6 lat
Obie książeczki przeznaczone są dla dzieci 5-6 letnich. Mimo, iż Kingusia ma dopiero 4 latka to z zadaniami z pierwszej książeczki „Lubię szkołę z Mikołajkiem” poradziła sobie świetnie. Każda strona zawiera inne zadanie, mniej lub bardziej skomplikowane. 🙂 Na 27 zadań, które tutaj znajdziecie Kinia nie rozwiązała tylko 3, które były dla niej za trudne (ułożenie wyrazów, napisanie pozdrowień na pocztówce i połączenie kropek – wymaga znajomości liczb od 1-27). Z trudniejszych była jeszcze krzyżówka, którą rozwiązałyśmy razem – Kinia mówiła co, a ja wpisywałam. Jeśli chodzi o pozostałe 23 zadania córka rozwiązała je sama, moja rola polegała jedynie na przeczytaniu polecenia do wykonania. Czasem pomyliła cyfrę 6 z 9, ale w jej wieku to normalne. 🙂 Na jak długo książka zajmie dziecko? U nas było to trochę ponad godzinę, z tym, że nie wszystkie zadania zostały rozwiązane. Dzisiaj mamy przerwę od przedszkola, gdyż niestety Kinia jest chora, za to ochota na rozwiązywanie była, co pozytywnie wykorzystałyśmy. 🙂 Poniżej możecie zobaczyć kilka zdjęć z książki „Lubię szkołę z Mikołajkiem”, już rozwiązanych przez Kingusię:
Jeśli chodzi o drugą książeczkę – „Szkoła z Mikołajkiem jest super” to zawiera ona w sobie zadania dużo trudniejsze. Według mnie z ponad połową córka na pewno miałaby problem. Za to starsze dzieci myślę, że bedą miały niezłą frajdę. Tym bardziej, że książka ta różni się od poprzedniej szatą graficzną. Jak pewnie już zauważyliście w „Lubię szkołę z Mikołakiem” na jedną stroną przypadało jedno zadanie. Poza tym u samej góry na zielonym tle było napisane polecenie do wykonania, obrazki były dość proste, a zadania łatwe. W „Szkoła z Mikołakiem jest super” na jednej stronie znajdziemy od 3 do 4 zadań. I uwaga! Nie są to tylko zadania dla dzieci. 🙂 Bo co kilka stron znajdziemy też zadania dla rodziców … 🙂 Strony w tej książce są dużo bardziej kolorowe, obrazki zawierają więcej szczegółów, a zadania znajdziemy zarówno łatwiutkie, jak też bardzo trudne. 
Przy każdym zadaniu znajdziemy odpowiednią ikonkę, sugerującą z zadaniem jakiego typu mamy do czynienia: gry, zadanie w zeszycie, zadania matematyczne, czytam i piszę, liczę, quiz, poznaję świat. Poniżej przedstawiam kilka przykładów:
Oczywiście w obu książkach przez cały czas dziecku towarzyszą postacie Mikołajka i jego przyjaciół. Zarówno na końcu książki „Szkoła z Mikołajem jest super”, jak i „Lubię szkołę z Mikołajkiem” znajdziemy małą ściągę w postaci prawidłowych odpowiedzi do wszystkich zadań.
Podsumowując obie książeczki uważam za przydatne, poza tym na pewno pomogą sprawdzić z czym dziecko ma problem, które zadania rozwiązuje z łatwością, a przy których zagadnieniach warto popracować. Jeśli Twoje dziecko jest młodsze ma 4-5 lat to polecam na początek „”Lubię szkołę z Mikołajkiem”, bo jak napisałam wcześniej „Szkoła z Mikołajkiem jest super” posiada wyższy stopień trudności. Z drugiej strony dzięki „Szkoła z Mikołajkiem jest super” mamy do dyspozycji zarówno te łatwe zadania, jak i naprawdę trudne, wymagające dużej wiedzy dziecka, znajomości alfabetu, czy też liczb.
Jako czytelnicy bloga możecie skorzystać z 35% rabatu na wszystkie pozycje z Wydawnictwa Znak:

http://www.znak.com.pl/specjalna,oferta,promo_emotikon_blog_asialm?utm_source=blog&utm_medium=emotikon&utm_campaign=promocja35
Książki polecam i Dziękuję Wydawnictwu Znak emotikon za możliwość zrecenzowania tych pozycji
i zachęcam Was do odwiedzin:
http://www.znak.com.pl


Podziel się :) - Udostępnij !

Może Maxi Zestaw 40 Pastelowych Planerów ArtMama? (kliknij tu)

Chcesz Karty Pracy - Litery? (kliknij tu)

Chcesz Kolorowankę Dla Dziecka? (kliknij tu)

A może Zestaw 17 Planerów? (kliknij tu)

4 Comments:

  1. Wyglądają świetnie! Niestety my musimy jeszcze na takie poczekać. ^_^

  2. No aż to sobie obejrzę, ciekawe czy do II klasisty to będzie też OK 🙂

  3. I pomyśleć, że to wszystko przed nami :-).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *