Wygibasy z naszej klasy, czyli jak zachęcić dziecko do ćwiczeń

Podziel się :) - Udostępnij !

Wygibasy z naszej klasy to projekt, który ma uzmysłowić dzieciom oraz ich rodzicom jak ważna zwłaszcza podczas dorastania jest aktywność fizyczna.” Niedawno trafiły do naszych rąk płyty z nagraniami, dzięki którym dziecko ma możliwość poznania kilku układów tanecznych, a właściwie ćwiczeń. Każda piosenka zachęca malucha do wykonywania innego rodzaju aktywności ruchowej, dzięki czemu dziecko poprzez naśladowanie postaci i wykonywanie pewnych czynności ćwiczy poprzez zabawę.
Muszę przyznać, iż zostałam pozytywnie zaskoczona faktem, iż w opakowaniu znalazłam nie jedną, a dwie płyty – pierwsza z nich jest płytą CD i zawiera wszystkie nagrania, które możemy bez przeszkód otworzyć w dowolnych odtwarzaczu, druga – jest płytą DVD i zwiera teledyski, dzięki którym dziecko może naśladować występujące postacie, a przy okazji trochę poćwiczyć. 🙂
Przez całą przygodę z wygibasami towarzyszą nam cztery podstawowe postacie, są to: Zula, Tomek, Pola i Pan Trener, chociaż w niektórych teledyskach jest ich więcej. Wszyscy pokazują maluchom jak mają ćwiczyć, przy okazji świetnie się bawiąc. Bardzo spodobał mi się fakt, iż układy taneczne nie są trudne, a dziecko nie ma problemu z naśladowaniem ich. Każdy układ najpierw jest pokazywany „krok po kroku”, a potem zebrany w całość. Jakie piosenki znajdziemy na płytach?

1) Wygibasy z naszej klasy – Skaczemy, biegniemy


(Maja Konkel feat Michał Piróg. Muzyka: Katarzyna Łaska, Michał Nocny. Tekst: Tomasz Robaczewski)
Ćwiczenia z tego teledysku maja za zadanie rozciągnąć nasze ciało. Jakie czynności są tutaj wykonywane? Skakanie, bieganie, taniec. Więcej informacji o zaletach takich ćwiczeń, jak i sam teledysk możecie obejrzeć tutaj.

2) Wygibasy z naszej klasy – Taniec Zygzak

(Ewa Mikiewicz feat Michał Piróg. Muzyka: Ferid Lakhdar. Tekst: Dorota Truskolaska-Alibert)
Tutaj znajdziemy ogólne ćwiczenia „od stóp do głów”. Tańcząc dziecko ćwiczy zarówno ręce, jak i nogi, a także porusza biodrami. Więcej informacji o zaletach takich ćwiczeń, jak i sam teledysk możecie obejrzeć tutaj.


3) Wygibasy z naszej klasy – Duży i mały skok

(Mateusz Ceran feat Michał Piróg. Muzyka: Ferid Lakhdar. Tekst: Dorota Truskolaska-Alibert)
Jak sama nazwa teledysku wskazuje tutaj skaczemy – do przodu, do tyłu i na boki. Więcej informacji o zaletach takich ćwiczeń, jak i sam teledysk możecie obejrzeć tutaj.

4) Wygibasy z naszej klasy – Najpierw skłon

(Maja Konkel feat Michał Piróg. Muzyka: Katarzyna Łaska, Michał Nocny. Tekst: Tomasz Robaczewski)
W tym teledysku ćwiczymy skłony, oraz powolne wyprostowanie się do pionu. Więcej informacji o zaletach takich ćwiczeń, jak i sam teledysk możecie obejrzeć tutaj.


5) Wygibasy z naszej klasy – Równowaga

 (Ewa Mikiewicz feat Michał Piróg. Muzyka: Ferid Lakhdar. Tekst: Dorota Truskolaska-Alibert)
Jakimi ćwiczeniami warto rozpocząć dzień? Odpowiedz na to pytanie zawiera właśnie ten teledysk. Pokazuje dzieciom jak prawidłowo obudzić nasze ciało porządną dawką gimnastyki. Znajdziemy tutaj robienie tzw. „wagi”, czyli stanie na jednej nodze z wyprostowanymi rękami rozstawionymi na boki. Piosenka zachęca również do kręcenia głową na boki, oraz skakania do góry i robienia przysiadów. Więcej informacji o zaletach takich ćwiczeń, jak i sam teledysk możecie obejrzeć tutaj.

6) Wygibasy z naszej klasy – Hop do góry

(Mateusz Ceran. Muzyka: Ferid Lakhdar. Tekst: Dorota Truskolaska-Alibert)
Teledysk zachęca do skakania jak najwyżej i biegania … na „czworakach” za pająkiem. 🙂 Według mnie bardzo fajny pomysł, co zresztą widziałam w zachowaniu Kinii gdy naśladowała bohaterów piosenki. Więcej informacji o zaletach takich ćwiczeń, jak i sam teledysk możecie obejrzeć tutaj.
Muszę przyznać, że piosenki bardzo się nam podobały. Poza tym jest to świetny sposób na to, aby zachęcić dziecko do wykonywania prostych ćwiczeń. Mało tego, dziecko samo chce je wykonywać i świetnie się przy tym bawi. Kingusi najbardziej przypadły do gustu piosenki „Skaczemy, biegniemy”, oraz „Hop do góry” – musiałam je puszczać na okrągło. 🙂 Jeśli chodzi o długość teledysków, według mnie jest w sam raz – dziecko zbytnio się nie zmęczy i chętnie ćwiczy, a w przypadku Kingusi prosi o ponowne puszczenie utworu. 🙂 Za płytę Dziękuję Pani Roksanie, a teledyski okazały się świetnym projektem skierowanym do dzieci, który łączy przyjemne z pożytecznym  zachęcając maluchy( i nie tylko, bo płyta skierowana jest do dzieci od 4-12 lat) do aktywności fizycznej, a  Was zachęcam do odwiedzenia strony Wygibasy.com
Czy Wasze dzieci ćwiczą z Wami, lub same w domu? Czy zwracacie uwagę na to, aby zapewnić im chociaż troszkę aktywności fizycznej np. poprzez puszczanie piosenek i tańczenia? W końcu taniec to też jeden z rodzajów aktywności ruchowej. 🙂 Macie może jakieś inne pomysły na to, jak zachęcić dziecko do wykonywania ćwiczeń? Czekam na Wasze komentarze. 🙂

Podziel się :) - Udostępnij !

Może Maxi Zestaw 40 Pastelowych Planerów ArtMama? (kliknij tu)

Chcesz Karty Pracy - Litery? (kliknij tu)

Chcesz Kolorowankę Dla Dziecka? (kliknij tu)

A może Zestaw 17 Planerów? (kliknij tu)

2 Comments:

  1. Taniec zygzag to jedna z naszych ulubionych piosenek! Pozytywna i bardzo rytmiczna skupia na sobie uwagę dziecka i dodatkowo motywuje do wykonywania ruchów jak bohaterowie w teledysku. Bardzo fajne, oby więcej takich powstawało.

  2. Ja poczekam aż stworzą coś w rodzaju Matka musi się wyspać 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *