Zjedz tę żabę – Brian Tracy

Podziel się :) - Udostępnij !

Zjedz tę żabę” Briana Tracy to książka, dzięki której wiele rzeczy zrobimy szybciej i lepiej tak naprawdę nie spiesząc się. Poza tym zawarte w niej wskazówki pomogą nam lepiej się zorganizować, oraz podnieść wydajność naszej pracy.

Zjedz tę żabę – 21 metod podnoszenia wydajności w pracy i zwalczania skłonności do zwlekania – wydanie drugie rozszerzone i uzupełnione

 

Autor: Brian Tracy

Tłumaczenie: Marian J. Waszkiewicz

Wydawnictwo: MT Biznes

Wydanie: drugie, rozszerzone i uzupełnione

Oprawa: miękka

Ilość stron: 132

Format: 141 x 218 mm

Brian Tracy – informacje o autorze

Brian Tracy – jest jednym z czołowych specjalistów w USA w dziedzinie zarządzania zasobami ludzkimi i organizacji czasu. Ekspert psychologii sprzedaży, charyzmatyczny mówca, uznany na świecie autorytet i konsultant w zakresie rozwoju osobistego oraz sukcesu zawodowego wygłasza prelekcje i prowadzi seminaria dla 300 tysięcy osób rocznie. Ponad 1000 firm na całym świecie korzystało z jego wykładów. 
Autor licznych bestsellerów, m.in. „Psychologia sprzedaży”, „Plan lotu”, „Droga do bogactwa w działaniu”, twórca programów treningowych, multimedialnych systemów szkoleniowych z zakresu doskonalenia osobowości, technik sprzedaży, zarządzania oraz planowania strategicznego.

Co takiego znajdziemy w książce „Zjedz tę żabę” ?

„Zjedz tę żabę”, czyli 21 metod podnoszenia wydajności w pracy i zwalczania skłonności do zwlekania składa się z dwudziestu jeden rozdziałów – wskazówek dzięki którym na pewno nasza praca będzie sprawniejsza, szybsza i efektywniejsza. Na początku każdego rozdziału znajdziemy motywujący cytat, możliwości zastosowania wskazówki w praktyce, oraz podsumowanie, jak „zjeść daną żabę” odnoszące się do danego zagadnienia.

Jakie zagadnienie Brian Tracy porusza w książce „Zjedz tę żabę”? I czym właściwie jest tytułowa żaba?

„Zjedz tę żabę to książka dla ludzi biznesu. To przekonująca metafora, „ogromna żaba” czekająca na zjedzenie, to twoje największe, najważniejsze zadanie, z którego realizacją będziesz prawdopodobnie zwlekał, jeśli nie zajmiesz się nim od razu. Jest ona również tym zadaniem, które w danym momencie może mieć najkorzystniejszy wpływ na twoje życie i pomóc ci w szybkim osiągnięciu oczekiwanych rezultatów. Rozpoczęcie pracy od połknięcia „żaby” gwarantuje przez cały dzień poczucie zadowolenia wynikające ze świadomości, że już nic gorszego nie może ci się dzisiaj przytrafić.
Dwadzieścia jeden opisanych tu metod osiągania sukcesu ma za cel poprawę ogólnej wydajności i wzmocnienie twojej pozycji w pracy. Wiele z podanych w książce pomysłów można też zastosować w życiu prywatnym. Prezentowane strategie to rodzaj szwedzkiego stołu technik pomocnych w osiąganiu lepszych wyników i poprawieniu wydajności, których możesz użyć w każdej chwili, w dowolnej kolejności – takiej, jaką uznasz za właściwą. Im szybciej je opanujesz i zaczniesz stosować, tym szybciej zaczniesz osiągać sukcesy w karierze zawodowej.”


W trakcie mojej wieloletniej kariery odkryłem prostą prawdę. Zdolność do skoncentrowania się wyłącznie na najważniejszym zadaniu, wykonania go dobrze aż do końca, jest kluczem do wszelkiego powodzenia, szacunku, wysokiego statusu i szczęścia w życiu. Ta myśl jest najważniejszym stwierdzeniem zawartym w mojej książce.

~ Brian Tracy


Koncentruję się na podejmowaniu konkretnych działań, które natychmiast spowodują pozytywne zmiany w pracy

~ Brian Tracy


Kluczem do sukcesu jest działanie. Zasady, o których piszę, powodują szybką, kreślona poprawę działania, przynoszą rezultaty. Im szybciej je opanujesz i zaczniesz stosować, tym szybciej zaczniesz osiągać sukcesy w karierze zawodowej. Gwarantowane!

~ Brian Tracy

Książka daje nam naprawdę dużo motywacji, a przy okazji wiele pomysłów na to, jak wszystko usprawnić, jak zabrać się do tego krok po kroku, a stosując te metody osiągnąć zamierzone efekty. Przeczytamy tutaj m.in. o tym dlaczego warto mieć zawsze pod ręką kartkę i ołówek, dlaczego wszystko trzeba zapisywać, w jaki sposób przygotować listę czynności „do zrobienia”, ile czynności powinno się na niej znaleźć i dlaczego właśnie tyle. Dlaczego warto planować? i na jaki okres czasu? O co chodzi w zasadzie 80/20 i dlaczego można ją stosować praktycznie wszędzie? Dlaczego warto zastanowić się nad konsekwencjami, jak dobrze zarządzać czasem? Dlaczego warto narzucać sobie ustalony z góry termin osiągnięcia danego celu? Czym jest metoda ABCDE? Na co należy koncentrować swoją uwagę, a co jest mało ważne i nieistotne? Jakie znaczenie ma przygotowanie się i podjęcie pierwszego kroku? Jak może nam pomóż podwyższenie kwalifikacji, czy odnalezienie naszych szczególnych zdolności? Wreszcie dowiemy się jak rozpoznać swoje główne ograniczenia, oraz zmobilizować się, maksymalnie wykorzystać energię i zmusić do działania.

Co sądzę o książce „Zjedz tę żabę” Briana Tracy?

Dla mnie książka okazała się bardzo pomocna. Dzięki niej praca stała się łatwiejsza do zorganizowania, oraz efektywniejsza. Dzięki zawartym w książce wskazówkom i metodom działania wiem już na czym tak naprawdę powinnam się skupić, na co zwrócić uwagę, a co jest mało istotne. Książka bardzo (przynajmniej w moim przypadku) motywuje do działania, tym bardziej, że teraz wiem jak i co mam zrobić. Książkę oczywiście polecam i nie tylko do zastosowania w pracy, gdyż nawet w życiu prywatnym i codziennych obowiązkach także okazała się bardzo pomocna.
Jeśli jeszcze nie czytałeś mojej poprzedniej recenzji książki Briana Tracy to zapraszam do lektury: „Zmień myślenie, a zmienisz siebie”.
Za możliwość recenzji tej książki Dziękuję Wydawnictwu MT Biznes, a Was Zapraszam do odwiedzin:
http://www.mtbiznes.pl/


Podziel się :) - Udostępnij !

Może Maxi Zestaw 40 Pastelowych Planerów ArtMama? (kliknij tu)

Chcesz Karty Pracy - Litery? (kliknij tu)

Chcesz Kolorowankę Dla Dziecka? (kliknij tu)

A może Zestaw 17 Planerów? (kliknij tu)

4 Comments:

  1. Osobiście nie czytałam, jednak znam ogólny sens tej książki i uważam, że to jest pozycja, którą zdecydowanie muszę nadrobić!

  2. Dzięki takim książkom, nasza praca może stać się łatwiejsza.

  3. Witaj. Nominowalam Cie na swoim blogu do Liebster Blog Award. Zapraszam do wspolnej zabawy i pozdrawiam cieplutko.
    http://zainspirowanaciaza.blogspot.com/search/label/Liebster%20Blog%20Award

  4. Powinnam przeczytać, bo kompletnie nie umiem zorganizować sobie pracy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *