Zmień myślenie, a zmienisz swoje życie

Podziel się :) - Udostępnij !

„Zmień myślenie, a zmienisz swoje swoje życie. Jak uwolnić swój pełny potencjał i osiągnąć sukces” to tytuł książki Briana Tracy, która pozwoliła mi inaczej spojrzeć na świat. To książka, która potrafi zmotywować i dać porządnego kopa do działania.

Z ogólnych informacji o książce:
 Tytuł: Zmień myślenie, a zmienisz swoje życie
Autor: Brian Tracy
Tłumaczenie: Katarzyna Dumińska
Wydawnictwo: MT Biznes
Okładka: miękka ze skrzydełkami
 Ilość stron: 311
Format: 15.8 x 23,3 cm
„Jeśli jesteś gotów na doskonałość i osiągnięcie wielkich rezultatów, ta książka będzie twoim przewodnikiem na drodze do sukcesu”
Kim jest Brian Tracy? 
Wielu z nas na pewno co najmniej słyszało już o tym człowieku. Przynajmniej ci, którzy czytają książki o motywacji i zdobywaniu sukcesu. Jednak jeśli do tej pory nie wiesz nic o autorze książki „Zmień myślenie, a zmienisz swoje życie” troszkę przybliżę Ci jego postać:
Brian Tracy jest prezesem i dyrektorem generalnym Brian Tracy International, organizacji doradczo-szkoleniowej mającej oddziały w 2 krajach, również w Polsce. Jako jeden z najlepszych profesjonalnych mówców na świecie co roku wygłasza przemowy oraz prowadzi prezentacje i seminaria dla 450 000 osób. Opublikował 32 książki i ponad 300 programów szkoleniowych audio i wideo, które zostały przetłumaczone na wiele języków i są sprzedawane w wielu krajach”.
Czego można spodziewać się po przeczytaniu książki „Zmień myślenie, a zmienisz swoje życie”?
Wszystko tak naprawdę zależy od Ciebie. Ta pozycja bardzo różni się od tych, po które sięgałam do tej pory. Wiele pozycji zawiera tzw. suchą teorię, która często się powtarza w podobnych poradnikach i niby wszystko jest jasne, ale tak naprawdę nie wiadomo za co się zabrać, co zrobić, jak myśleć itp. aby to spowodowało jakąś poprawę, czy nawet sukces. Ta książka jest inna. Tutaj wszystko zostało prosto opisane. Nie są to tylko opisy, a przykłady i na koniec każdego rozdziału sensowne i proste ćwiczenia do wykonania. W książce znajdziemy także część zagadnień związanych z ekonomią i finansami, dzięki czemu wszystko staje się jeszcze jaśniejsze i prostsze zarówno w działaniu, jak i pojęciu o co w tym wszystkim chodzi. Po przeczytaniu tej książki można wręcz odczuć, że nasze myślenie się zmieniło.
Co mówią o książce inni?
„Z każdej strony tej książki bije prawda, mądrość i moc. Brian Tracy jest wybitnym autorytetem w kwestii radykalnej poprawy jakości życia. Pozwól mu być twoim przewodnikiem. Sam nauczyłem się od niego tak wiele, że nie wiem, jak mu dziękować!”
– Robert G. Allen
autor bestsellerów „New York Timesa”
„Ta książka przedstawia metodę transformacji twojego myślenia o sobie i swoim potencjale, umożliwiając ci osiągnięcie większego sukcesu w każdej sferze twojego życia”
Lee Iacocca,
prezes Lee Iacocca &Associates

„Brian Tracy ponownie napisał wspaniałą książkę, która uczy każdego, jak sięgnąć po swoje wewnętrzne zasoby i nie tylko wyznaczyć sobie realne cele, ale też rozwinąć plan ich osiągnięcia. Ta książka to potencjalny bestseller, który stanie się inspiracją dla wielu osób. Trzeba ją przeczytać”
Sally Pipes,
dyrektor Pacific Research Institute
„Nowa książka Briana, Zmień myślenie, a zmienisz swoje życie, pokaże ci, jak przyciągnąć ludzi, których potrzebujesz, żeby osiągnąć każdy cel, jaki sobie wyznaczysz.”
Tony Jeary,
Mr. Presentation, autor książki „Life is a Series of Presentations”
Co sadzę o książce?
Po pierwsze w 100 % zgadzam się z każdą z powyższych opinii na temat tej książki. W swoich recenzjach raczej nie oceniam książek w żadnych skalach itp. jednak tej z czystym sumieniem daję 10/10 i to z wielkim plusem. Każdy z przedstawionych tutaj 12 rozdziałów wprowadził coś nowego, wyjaśnił kwestie które być może gdzieś kiedyś zasłyszałam, przeczytałam jednak nie były do końca dla mnie jasne. Każdy z rozdziałów okazał się dla mnie inspirujący. Każdy zaczyna się cytatem, który sprawia, że nastawiasz się pozytywnie.
„Nie ma takiej rzeczy na świecie, której nie możesz posiąść – 
jeśli tylko zaakaceptujesz myśł, że może być twoja”
– Robert Collier
Każdy rozdział zawiera małe podrozdziały, co znacznie ułatwia czytanie, czy znajdywanie zagadnienia, które chcemy sobie np. przypomnieć. Od niedawna mam zwyczaj zaznaczania w takich książkach rzeczy ważniejszych – tą musiałabym zaznaczyć całą. 🙂 Każdy z rozdziałów kończy się zestawem ćwiczeń do wykonania. I polecam wykonywać chociaż część z nich. Ta książka to prawdziwy poradnik, który daje Ci całą wiedzę „na tacy” tylko od Ciebie zależy czy będziesz chciał się tą wiedzą poczęstować. 🙂
Za możliwość recenzji tej książki Dziękuję Wydawnictwu MT Biznes, a Was Zapraszam do odwiedzin:
http://www.mtbiznes.pl/


Podziel się :) - Udostępnij !

Może Maxi Zestaw 40 Pastelowych Planerów ArtMama? (kliknij tu)

Chcesz Karty Pracy - Litery? (kliknij tu)

Chcesz Kolorowankę Dla Dziecka? (kliknij tu)

A może Zestaw 17 Planerów? (kliknij tu)

4 Comments:

  1. Bardzo lubię takie poradniki. Można z nich wyciągnąć wiele ciekawych i przydatnych informacji. Wiadomo zawsze trzeba mieć trochę dystansu i brać na to poprawkę, ale jeśli dobrze przełozymy zdobytą wiedzę na nasze życie na prawdę dużo może się zmienić. A jak ktoś nie lubi czytać to innym dobrym sposobem na zmianę w zyciu są szkolenia. Warszawa akurat ma ich bardzo dużo w swojej ofercie. Wiem z własnego doświadczenia. nigdy nie jest za późno na zmianę, wystarczy jeden krok 🙂 Pozdrawiam

  2. Jakoś nie przepadam za takimi poradnikami. 😉

  3. Zapisze sobie do listy przeczytania w szpitalu…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *