Bajki dla dzieci inne niż wszystkie

Podziel się :) - Udostępnij !

Bajki autorstwa Beaty Krupskiej są zupełnie inne od tych współczesnych. Pełne humoru, zwariowane i potrafią rozśmieszyć zarówno dzieci, jak i rodziców.

bajki beata krupska i małpka

Bajki

Autor: Beata Krupska

Ilustracje: Zbigniew Larwa

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Oprawa: twarda

Ilość stron: 96

Format: 20 x 24,5 cm

Beata Krupska – kilka słów o autorze

Beata Krupska – pisarka dla dzieci i młodzieży, scenarzystka i autorka dialogów do seriali animowanych (Podróże do bajek, Sceny z życia smoków). Opublikowała tomik poezji Jadąc tramwajem na targ niewolników oraz bajki Sceny z życia smoków, Opowieść o Agatce i Przygody Euzebiusza, których wznosiwnia ukazują się nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka.

Co znajdziemy w książce „Bajki”?

W książce „BajkiBeaty Krupskiej znajdziemy jedenaście bajek – innych niż wszystkie, zaskakujących czytelnika, bajek podczas czytania których świetnie bawią się zarówno dzieci, jak i dorośli.

bajki beata krupska
Bajki dla dzieci, które tutaj znajdziemy opowiadają o księżniczkach, dobrych smokach,  kozie, szklanym człowieku, „dżdżystych dżdżownicach, rybaku, który niczego nie chce od złotej rybki, o bezsilności królewny i dlaczego barany powinny zmienić się w węgorze. Ale przede wszystkim o tym, że każdy dziadek jest królem , że w domu każdy powinien być Dobrą Wróżką, że lepiej mieć przyjaciela niż obiad i że trzeba żyć w zgodzie z dźwiękami.”
Niedawno rozmawialiśmy w gronie dorosłych o bajkach dla dzieci i wspomniałam o pierwszej z bajek z tej książeczki. Okazało się, że jest ona zanana, a nawet jedna z osób widziała kiedyś (dawno temu) jej ekranizację. Wszystko się zgadza, ponieważ te mądre, dowcipne, pełne pogody ducha i ciepła bajki zostały teraz wznowione przez Wydawnictwo Prószyński i s-ka. Jest to pierwsze od 1989 roku wznowienie tych wspaniałych opowieści. Do tego jeszcze większego uroku dodają im ilustracje Zbigniewa Larwy. Poniżej kilka z nich:
Bajki Krupska książniczka i smok
bajki Krupska król szczur
bajki Krupska bajka o rycerzu i o królu
Bajki Krupska dżdżownice w dżdżysty dzień
Bajki Krupska dżdżownice w dżdżysty dzień 2 ilustracja
Bajki Krupska bajka o rybaku i złotej rybce
Bajki Krupska - miasto ptaków
Bajki Krupska - bajka o królewnie która nie mogła spać
Bajki Krupska - kozy i barany
Bajki Krupska - szklany człowiek

Bajki dla dzieci, Beaty Krupskiej zarówno mnie, jak i Kingusi bardzo przypadły do gustu. U nas świetnie sprawdzają się jako bajka na dobranoc przed zaśnięciem. Każda z nich jest bardzo wesoła i rozśmiesza strasznie zarówno mnie, jak i córkę. Kiedyś podczas czytania jednej z nich Kinia nie mogła przestać się śmiać, aż na chwilę przerwałam czytanie, a ona na to: „Mama, ja się nie śmieję z ciebie, tylko z tej bajki”. 🙂 Zatem sytuacja ta mówi sama za siebie, a dzięki książce mam pewność, że dziecko zaśnie z uśmiechem na twarzy. 🙂

Dziękuję Wydawnictwu Prószyński i S-ka za możliwość zrecenzowania książki, a Was zapraszam do odwiedzin:

http://www.proszynski.pl

Podziel się :) - Udostępnij !

Może Maxi Zestaw 40 Pastelowych Planerów ArtMama? (kliknij tu)

Chcesz Karty Pracy - Litery? (kliknij tu)

Chcesz Kolorowankę Dla Dziecka? (kliknij tu)

A może Zestaw 17 Planerów? (kliknij tu)

2 Comments:

  1. Może i my się skusimy na te bajki.

  2. Bajki, to sposób na rozwijanie wyobraźni i kontakt z dzieckiem-tak zapamiętałam to z dzieciństwa, w sumie jak miałabym dla kogo, czytałabym, bo jestem takim dzieciakiem na wariackich papierach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *