Bajki terapeutyczne dla kobiet w ciąży – Błogosławiony stan umysłu

Podziel się :) - Udostępnij !

„Błogosławiony stan umysłu” Karoliny Piotrowskiej jest książką, w której znajdziemy pewną opowieść o kobietach ciężarnych, ale i mnóstwo informacji miesiąc po miesiącu ciąży. Są to bajki terapeutyczne dla kobiet w ciąży – teorie zawsze łatwiej zrozumieć na przykładach i tutaj właśnie to znajdziemy.
„Czułam, jak mierzy mnie wzrokiem i zastanawia się, co robić dalej. Być może wcześniej nie widział kobiety w spodniach.
– Po co przypływacie? – zapytałam.
– Ja właśnie odpływam, ona – wskazał z pogardą na młodą dziewczynę – zostaje.
– Ojcze, proszę, nie rób mi tego – szepnęła, chwytając jego ciepłe okrycie ze skór.
Odtrącił ją i odwrócił się do niej plecami.”

Błogosławiony stan umysłu – informacje ogólne o książce dla kobiet w ciąży

Tytuł: Błogosławiony stan umysłu

Podtytuł: Bajki terapeutyczne dla kobiet w ciąży

Autor: Karolina Piotrowska

Wydawnictwo: Vivante

Ilość stron: 222 +2 na notatki

Format: 13,5 x 20,5 cm

Oprawa: twarda

Karolina Piotrowska – informacje o autorce

Karolina Piotrowska – psycholog, seksuolog, doula. Aktywnie działa na rzecz wprowadzania godnych warunków dla rodzących w Polsce. Zainicjowała ogólnopolską akcję „Lepszy poród” z którą udało się dotrzeć do władz państwowych, a także do szpitali i położnych. . Karolina całą swoją karierę zawodową poświęciła kobietom w ciąży: towarzyszy im w procesie przygotowania do macierzyństwa, uczy technik głębokiej relaksacji, aby ten etap w życiu mógł być spokojny i pełen magicznej radości. Prywatnie jest mamą dwójki chłopców, których wraz ze swoim życiowym partnerem wychowują w pełnym miłości i pysznego wegetariańskiego jedzenia, domu.

Bajki terapeutyczne dla kobiet w ciąży – o co chodzi?

Z okładki:
Właśnie dowiedziałaś się, że nosisz pod sercem nowe życie, ale masz w głowie mętlik, tysiąc pytań i nie wiesz, co dalej?
Przed tobą oparty na najnowszych trendach w psychologii poradnik coachingowy dla kobiet w stanie błogosławionym.
Poprzez skuteczną metodę bajek terapeutycznych pomaga poradzić sobie z typowymi dla ciężarnych dylematami, a także odnaleźć spokój i i zachować zdrowy rozsądek w czasie oczekiwania na potomstwo.
 • Pozbądź się obaw związanych z porodem i wychowaniem dziecka, dzięki ćwiczeniom coachingowym umieszczonym na końcu każdego rozdziału.
 • Naucz się relaksować i słuchać swojego ciała, aby spokojniej przeżywać stan błogosławiony.
 • Przepracuj swoje obawy związane z płcią dziecka, formą porodu i karmieniem.
 • Podejmij rozsądne decyzje związane z porodem, obecnością przy nim partnera i karmieniem piersią.

Jeśli ty te z czujesz, że ciąża to nie tylko liczenie kolejnych trymestrów i wykonywanie badań, ale przede wszystkim najpiękniejszy czas twojego życia – oto książka, która pozwoli ci spokojnie go celebrować.

Moja opinia:
Książka „Błogosławiony stan umysłu” na pewno różni się od typowych poradników dla mam. Różni się w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Jest to historia pewnych kobiet, przeplatana teorią, a także wskazówkami na dany okres ciąży i porodu.
Wszystko zaczyna się na pewnej wyspie, gdzie to ojciec pozostawił swoją córkę … jaki miał ku temu powód? Otóż była ona w ciąży …
Cała historia na tyle mnie wciągnęła, że książkę przeczytałam naprawdę szybko. Znów zamiast spać, ja brałam ją do ręki, gdyż chciałam wiedzieć co będzie dalej … Kawałek historii, trochę torii na temat ciąży jak się okazuje autorka miała świetny pomysł, aby  ten sposób wszystko ze sobą powiązać.
Wątpliwości co do płci dzieci? mogą się pojawić i to znacznie częściej niż możemy się tego spodziewać. Kiedy? I jak sobie z nimi poradzić? Pomagają nam w tym nie tylko zawarte tutaj wskazówki, ale i historia dwóch kobiet, które prawie jednocześnie doświadczają stanu błogosławionego. Jak sobie poradzę, co z ruchami dziecka? Te i inne wątpliwości kobiet w ciąży znajdziemy omówione zarówno w losach bohaterek, jak i wskazówkach praktycznych na dany okres ciąży.
Nie są to jednak historie współczesnych kobiet. Nie mieszkają one w mieście, nie spieszą się, jednak mają swoje rozterki i problemy, które dotykają wiele z nas, jeśli nie wszystkie. Żyją na wyspie … mają swoje tradycje, obrzędy i pewne wartości kulturowe. Czasami trafiają do nich złodzieje i kryminaliści, którzy to szukają schronienia i wbrew pozorom udaje się wszystkim żyć w zgodzie ze sobą, a każdy czuje się tam bezpieczny.
Podsumowując napiszę tak: historia ciekawa, informacje przydatne, ciekawe przepisy w środku. Nie pozostaje mi zatem nic innego jak zachęcić Was do lektury „Błogosławiony stan umysłu” i polecam ją nie tylko przyszłym mamom, ale każdej kobiecie. 🙂
 Za możliwość recenzji Dziękuję Wydawnictwu Vivante , a Was zachęcam do odwiedzin:
http://vivante.pl


Podziel się :) - Udostępnij !

Może Maxi Zestaw 40 Pastelowych Planerów ArtMama? (kliknij tu)

Chcesz Karty Pracy - Litery? (kliknij tu)

Chcesz Kolorowankę Dla Dziecka? (kliknij tu)

A może Zestaw 17 Planerów? (kliknij tu)

11 Comments:

 1. Ja jestem co prawda świeżo po ciąży, ale tę pozycję chętnie zgłębię. Bo jest to stan, który na pewno na zawsze pozostanie we mnie, nawet jeśli już go więcej nie doświadczę. Niesamowita energia drugiej istoty. Nic dziwnego, że każda ciąża jest inna.

 2. Jeśli będę kiedyś w ciąży, to na pewno przyjrzę się bliżej tej pozycji 🙂

 3. No właśnie tytuł może być zwodniczy, ale myślę, że ta książka zaciekawi nie tylko kobiety w ciąży.

 4. Ciekawa propozycja. Ciąży na razie nie planuję, więc zapewne się nie skuszę, ale wiem, komu tę książkę polecić 🙂

 5. A czy mogę znów dorzucić linka do wpisu do swoje bazy książek o dzieciach? http://www.naszekluski.pl/czytamy-o-dzieciach/ 🙂

 6. Jak będę zainteresowana tym tematem, to z przyjemnością sięgnę po tę pozycję 🙂

 7. tak jak Emily w tym momencie nie interesuje się tego typu tematyką 🙂

 8. No cóż, na razie nie jestem zainteresowana tę tematyką. Może kiedyś 😉

 9. Widze tu ciekawe artykuły, ale chyba nie zarabiasz na swoim blogu, a szkoda marnować ruchu, bo pozycje w google masz dobrą, możesz ladnie spieniężyć swoją strone, wygogluj sobie – jak zarobić na blogu drugą wypłatę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *