Czytamy na Dobranoc, czyli Baśnie Braci Grimm

Podziel się :) - Udostępnij !

Czytacie swoim dzieciom bajki na dobranoc? Moja córcia bardzo lubi słuchać różnych bajek i opowiadań zanim zaśnie. Myślę, że takie czytanie pomaga dziecku w rozwijaniu wyobraźni, a może i sprawia, że sny są jeszcze bardziej bajkowe i kolorowe?
Jedną z jej ulubionych książek czytanych na dobrano są Baśnie Braci Grimm:

Z ogólnych informacji o książce:
Autor: Marcin Malicki
Oprawa: Twarda
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Format: 21 x 30cm
Ilość stron: 128
Książeczka bardzo przypadła do gustu Kingusi i niektóre bajki jak np. „Kot w butach” były czytane codzienne przez tydzień. Przeważnie czytanie nie kończyło się również na jednej bajce, a dwóch minimum. 🙂
Jakie baśnie tutaj znajdziemy? Oto i one:
Cała książeczka posiada śliczne ilustracje, w które wkomponowany jest tekst. Bajki czyta się bardzo przyjemnie. Kingusia kładzie się obok mnie i przez ten czas, który ja jej czytam bajeczkę, ona z ułożoną główką na moim ramieniu ogląda rysunki. Tekstu na stronę jest w sam raz – dziecko nie nudzi się, ani nie ma niedosytu. 
Dużym plusem książki jest to, że poza dobrze znanymi baśniami znajdziemy również te mniej znane. Prawdę mówiąc „Stańcowane pantofelki”, czy „Staruszka w lesie” nigdy nawet „nie obiły mi się o uszy”. A szkoda. Również „O siedmiu krukach” dowiedziałam się dopiero z tej książki, a jest to bajka, która zarówno mi jak i Kinii przypadła do gustu. W sumie to jest to jej ulubiona bajka z tej książki, na drugim miejscu jest „Kot w butach”. 
A jakie bajki Wy czytacie dzieciom przed zaśnięciem?

Podziel się :) - Udostępnij !

Może Maxi Zestaw 40 Pastelowych Planerów ArtMama? (kliknij tu)

Chcesz Karty Pracy - Litery? (kliknij tu)

Chcesz Kolorowankę Dla Dziecka? (kliknij tu)

A może Zestaw 17 Planerów? (kliknij tu)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *