„Ja chyba śnię” – recenzja książki Joanny Wachowiak

Podziel się :) - Udostępnij !

Dzisiaj chciałabym pokazać wam książkę, która przedstawia różne sny chłopca o imieniu Bartek. W „Ja chyba śnię” na 104 stronach możemy poznać wiele przygód, wiele snów, a przy okazji spojrzeć na świat oczami dziecka. Książka została napisana bardzo przejrzyście, super się ją czyta i nawet moja córka, która ma niecałe 3 latka uwielbia jej słuchać. Każde opowiadanie czegoś uczy, niesie jakiś morał i pomaga zrozumieć dzieciom sprawy oczywiste dla dorosłego, a jakże trudne dla zrozumienia dziecku.

Jest to już druga część napisanyej wcześniej przez Joannę Wachowiak książki ” O czym nie śniło się dorosłym”. Niestety nie miałam przyjemości zapoznać się z nią. Ten egzemplarz książki zawdzięczam wygranej w jednym z konkursów w serwisie MiastoDzieci.

Jeśli chodzi o główne informacje na temat książki „Ja chyba śnię”:

Okładka jest twarda i bardzo ciekawie zilustrowana, a przedstawia chłopca, który leżąc w łóżku obserwuje … owce. 🙂

 W książce zawartych jest 9 różnych opowieści, a mianowicie:
 „Ja chyba śnię” została wydana w 2014 roku przez Wydawnictwo Bis, jej wymiary to 205 mm x 205 mm – ma zatem kształt kwadratu. 🙂 
Dzięki ilustracjom Pani Joli Richter-Magnuszewskiej bardzo przyjemnie książkę się ogląda. Ilustracje są miłe zarówno dla oka dziecka, jak i rodzica, zresztą zobaczcie sami:
 
 Nie każdy opisany sen, jest snem Bartka … w jednej z pierwszych opowieści mamy przyjemność zapoznać się ze snem, który przyśnił się mamie chłopca. Z Koszmarnym snem … o literkach. Opowiadanie to zostało wyróżnione troszkę w inny sposób, niż pozostałe. Za każdym razem, gdy jest mowa o jakiejś literce, jest ona zaznaczona na czerwono, co znacznie ułatwia czytanie i przykuwa uwagę dziecka.
W tej części książki Bartek nie spędza każdego dnia w towarzystwie swoich rodziców … trafia na kilka dni do swojej cioci i wujka. Oni jednak nie mają dzieci. Mama w tym czasie przebywa w szpitalu … na koniec chłopca czeka Niespodzianka – jaka? Zapraszam do lektury. 🙂
Co sądzicie o tej pozycji książkowej? Macie może tą książeczkę u siebie w domu, lub słyszeliście o niej? Zapraszam do komentowania.


Podziel się :) - Udostępnij !

Może Maxi Zestaw 40 Pastelowych Planerów ArtMama? (kliknij tu)

Chcesz Karty Pracy - Litery? (kliknij tu)

Chcesz Kolorowankę Dla Dziecka? (kliknij tu)

A może Zestaw 17 Planerów? (kliknij tu)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *