Jak wysłać psa na wakacje – Leszek Talko

Podziel się :) - Udostępnij !

Jak wysłać psa na wakacje to tytuł książki, która zawiera zbiór felietonów napisanych przez Leszka Talko. Felietonów pełnych humoru, odpowiadających na pytania, często zadawane sobie przez społeczeństwo. Nie jest to poradnik, chociaż momentami przypomina poradnik napisany w zabawny sposób.

Z ogólnych informacji o książce:
Tytuł: Jak wysłać psa na wakacje
Autor: Leszek Talko
Gatunek: felietony
Wydawnictwo: PWN
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 14 x 20,5 cm
Ilość stron: 360

Kim jest Leszek Talko?

Leszek Talko (pseud. Wiktor Hagen) – polski dziennikarz związany z „Gazetą Wyborczą”, obecnie niezależny dziennikarz i publicysta. Jest autorem felietonów o wychowywaniu dzieci. Na podstawie serii felietonów obyczajowych, które pisał wraz z żoną Moniką Piątkowską, powstał scenariusz serialu telewizyjnego Talki z resztą. Jako Wiktor Hagen stworzył cykl kryminałów o komisarzu Robercie Nemhauserze. W 2000 roku został laureatem Grand Press w dziedzinie dziennikarstwa specjalistycznego za artykuł Przyjdzie do mnie facet w czerni. (tekst z okładki książki)

Jak skonstruowana jest książka i co zawiera?

Książka Jak wysłać psa na wakacje została podzielona na 8 części z których każda zawiera od trzech do dwunastu felietonów posegregowanych tematycznie. Znajdziemy tutaj odpowiedzi na wiele pytań, do których autor podszedł bardzo humorystycznie. Wspomniane części książki, to:
  • Jak rzucić lub naprawić, lub i to, i to.
  • Jak poddać się modzie, bądź się nie poddać.
  • Jak jeść, pić i popuszczać pasa.
  • Jak poradzić sobie w domu i nie siedzieć po ciemku.
  • Jak żyć jako tako i funkcjonować w społeczeństwie.
  • O tym, że być może istnieje jakieś inne życie, a skoro tak, to je sprawdźmy.
  • Jak przeżyć we względnej równowadze ze zwierzętami domowymi.
  • Jak sobie radzić w popkulturze.
Wszystko ubrane jest w odpowiednią dawkę humoru. W sam raz, aby poprawić humor czytelnikowi i wywołać uśmiech na twarzy. Ze względu na konstrukcję i krótką formą felietonów książkę możemy czytać w dowolnych momentach. Może nam służyć jako przerywnik pomiędzy innymi lekturami, możemy też po nią sięgnąć gdy mamy tylko 5-10 minut wolnego czasu. Świetnie nadaje się na poprawę naszego samopoczucia, a przy okazji zawiera świetne teksty. Jakie teksty? Np. Jak przestać chrapać, Jak znaleźć zasięg, Jak znaleźć przodka, Jak zrobić idealną kawę, Jak żyć bez prądu, Jak zrobić ciepło, Jak kupić dom, Jak zwabić rzemieślnika, Jak tropić duchy, Jak uszczęśliwić kota, Jak napisać romans, Jak znaleźć skarpetkę, 🙂 oraz wiele więcej.
Każdy rozdział, a nawet każdy felieton próbuje uporać się z danym problemem, rozwiązać go, udzielić wyczerpującej odpowiedzi. Niestety większość rzeczy zawodzi, a sam autor pokazuje absurdy z którymi sami się spotykamy. Absurdy zwykłej, szarej codzienności. Felietony czyta się lekko i przyjemnie, tym bardziej, że każdy zawiera swoją dawkę humoru. Lektura książki wpływa na poprawę nastroju, a sam autor tak naprawdę pisze prawdę o wielu rzeczach stawiając je w jeszcze bardziej humorystycznym świetle. Dużą zaletą jest wplecenie w felietony sytuacji z udziałem żony i dzieci autora. Czy żona tak samo podchodzi do temu jak mąż? A może ma odmienne zdanie? A dzieci? Czy wszystko traktują jak zabawę? Odpowiedzi poznacie po lekturze książki Jak wysłać psa na wakacje, do przeczytania której Was zachęcam. 🙂
Dziękuję Wydwnictwu Dom Wydawniczy PWN za możliwość zrecenzowania książki i zapraszam Was do odwiedzin:
http://www.dwpwn.pl/


Podziel się :) - Udostępnij !

Może Maxi Zestaw 40 Pastelowych Planerów ArtMama? (kliknij tu)

Chcesz Karty Pracy - Litery? (kliknij tu)

Chcesz Kolorowankę Dla Dziecka? (kliknij tu)

A może Zestaw 17 Planerów? (kliknij tu)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *