To jest super! 70 pomysłów na naukę przez zabawę

Podziel się :) - Udostępnij !

Książka To jest super! 70 pomysłów na naukę przez zabawę fantastycznie wprowadza dziecko w świat liter, cyfr, czy kolorów. Kolorowe ilustracje i proste zadania zachęcają dziecko do eksperymentowania, ćwiczenia, a tym samym do nauki poprzez zabawę.

Z ogólnych informacji o książce:
Tytuł: To jest super! 70 pomysłów na naukę przez zabawę
Tytuł oryginału: Smart Crazy!
Autor: opracowanie zbiorowe
Tłumaczenie: Anna Cichowicz
Wydawnictwo: ARKADY
Oprawa: miękka
Format: 23 x 30,5 cm
Ilość stron: 160

Co znajdziemy w książce?

Książka uczy poprzez zabawę. Całość została podzielona na sześć działów tematycznych:
  • zabawa literami
  • zabawa liczbami
  • zabawa kolorami
  • zabawa kształtami
  • zabawa muzyką
  • to warto wiedzieć!
W każdym z działów znajdziemy zwierzątko przewodnika, który towarzyszy dziecku przez cały rozdział. Dzięki tej pozycji dziecko ma możliwość poznania liter, liczb, kolorów, kształtów i wiele więcej. W każdym rozdziale należy wykonać szereg ciekawych zadań umieszczonych w większości na kolorowych stronach co tym bardziej zachęca dziecko do współpracy. Znajdziemy tutaj m.in. takie zadania jak łączenie kropek, labirynty, rysowanie po śladzie, ciekawe zabawy i gry, malowanki, segregowanie, rysowanie, dodawanie, odejmowanie, wiele wierszyków i innych ciekawych rzeczy, które skłaniają dziecko do zabawy, przy okazji ucząc go przydatnych rzeczy.

Jak książka wygląda w środku?

Jak wspomniałam wcześniej na początku każdego rozdziału wita nas inne zwierzątko. I tak w części pierwszej „Zabawa literami” mamy przyjemność poznać Krówkę Klarę, która tłumaczy w jaki sposób najlepiej zacząć przygodę z poznaniem alfabetu:
Krówka zapoznaje dziecko z różnymi rodzajami liter: spiczaste, zaokrąglone, wysokie, ze zwisającymi ogonkami, co sprawia, że nauka jest dużo ciekawsza.
Klara zachęca również do łączenia kropek, oraz do zapoznania się z literkami. Rysunki pokazują w jaki sposób należy literki pisać, od której strony zacząć itp. wszystko ułatwiają strzałki narysowane wewnątrz alfabetu.
Oprócz stron zachęcających do ćwiczenia pisania literek znajdziemy tutaj także strony zachęcające do wykonywania różnych zadań, jak np. wymawianie na głos dźwięków liter, sprawdzanie znajomości literek, segregowanie. Książka zwraca także uwagę na fakt, iż słowa składają się z liter i zachęca do ich literowania i dopasowywania słów do danych rysunków. Znajdziemy tutaj także materiały do stworzenia specjalnego szlaczka, dzięki któremu dziecko może uczyć się całego alfabetu wyśpiewując go, a na samym końcu rozdziału czeka nas miła niespodzianka w postaci „Gry w literki”.
W części drugiej wita nas piesek Kacper, który to pomaga dziecku zaprzyjaźnić się z liczbami:
Tutaj, jak i w poprzednim rozdziale dziecko może ćwiczyć naukę i rysowanie, ale tym razem cyferek od 1 do 10. Przy każdej cyferce oprócz nauki jej pisania znajdziemy także różne zadania związane z nią. W dalszej części książki piesek zachęca dziecko do liczenia, dodawania, odejmowania, rysowania itp. Jak byłam mała bardzo lubiłam łączyć ponumerowane kropki, patrząc co ciekawego kryje rysunek – tutaj również znajdziemy kilka tego typu zadań. Na końcu rozdziału czeka nas kolejna gra, tym razem jest to „Tropienie kości”.
W części trzeciej wita nas świnka Paulina, pomoże ona dziecku w poznaniu kolorów:
W tej części książki dziecko zapozna się z takimi kolorami jak: czerwony, niebieski, żółty, zielony, pomarańczowy, fioletowy, czarny, biały, różowy, brązowy. Będzie miało okazję m.in. trochę pokolorować, przejść labirynt. dowiedzieć się jak się łączy dane kolory, które z nich są kolorami zimnymi, a które ciepłymi, poszukać różnic, czy poczytać o tym co to kamuflaż i odcienie. Na końcu rozdziału czeka następna „tęczowa gra”, oraz szablon potrzebny do stworzenia kolorowej kostki.
W części „zabawa kształtami” dziecku towarzyszy zebra Zosia, która to opowie i pokaże różne rodaje kształtów.:
W tej części książki dziecko zapozna się z trójkątem, kwadratem, prostokątem, kołem, owalem, sześciokątem, sercem, rombem, półkolem, krzyżem, gwiazdą i półksiężycem. tutaj również znajdziemy mnóstwo zadan dzięki czemu możliwa jest nauka poprzez zabawę, a na samym końcu rozdziału możemy zagrać tym razem w „Bingo kształtów”. 🙂
Z instrumentami w „zabawa muzyką” pomoże nam się zapoznać aligator Ali:
I tutaj zaczyna się dopiero zabawa! Aligator krok po kroku pokazuje dziecku jak stworzyć takie instrumenty jak: gwiaździsty bebenek, pszczółka potrzasajka, megafon, małe bongo, krokodylową gitarę, dzwoniącą bransoletkę, buczące kazoo, tarke ze słomek, grzechotkę-bębenek, rybkę potrząsajkę.
W ostatniej części książki – „to warto wiedzieć!” towarzyszy nam miś polarny o imieniu Piotrek:
W tej części książki dziecko ma okazję dowiedzieć się czegoś m.in. o powietrzu, pływaniu, sile magnesów, świetle słonecznym, czy soczewkach. Misiu pomaga również stworzyć takie przedmioty jak wijący wąż, szybowiec, wiatraczek, zachęca do eksperymentów z wodą i magnesami. Bawi kolorami, zachęca do poznawania i oglądania z bliska roślin, palców , a nawet do zrobienia własnego telefonu! 🙂
Jak zauważyliście jest to książka dzięki której dzieci wraz z rodzicami mogę kreatywnie spędzić czas i wiele się nauczyć dzięki zabawie. Pierwsze spotkanie z lekturą tej pozycji na pewno musi odbyć się w obecności osób dorosłych, które będą w stanie wytłumaczyć dziecku o co chodzi w danym zadaniu, pokierować rękę, czy zachęcić do rozwiązania zadań. Według mnie jest to świetna książka dla przedszkolaków, ale również dzieci w pierwszych klasach. Dzięki książce dziecko może rozwijać zarówno motorykę ręki, poznawać litery i cyfry, kształty i kolory, ale również pobudza ona kreatywność. Szczególnie spodobał mi się rozdział z instrukcjami jak stworzyć różne instrumenty muzyczne. 🙂 Z pozycją tą na pewno nie będziecie się nudzić ani Wy, ani Wasze dzieci!

Dziękuję Wydawnictwu Arkady za możliwość zrecenzowania książki, oraz zachęcam Was do odwiedzin.
http://www.arkady.com.pl/

 Możecie polecić inne ciekawe pozycje książkowe, lub znacie inne sposoby na naukę przez zabawę?


Podziel się :) - Udostępnij !

Może Maxi Zestaw 40 Pastelowych Planerów ArtMama? (kliknij tu)

Chcesz Karty Pracy - Litery? (kliknij tu)

Chcesz Kolorowankę Dla Dziecka? (kliknij tu)

A może Zestaw 17 Planerów? (kliknij tu)

2 Comments:

  1. Kubuś przyjdzie na świat we wrześniu tego roku z połową serduszka. Taką informację, jego rodzice dostali na badaniach prenatalnych, które wykazały u ich synka HLHS- zespół prawostronnego izomeryzmu. Aby Kubuś był zdrowym chłopcem, wymagana jest kosztowna kuracja ( obejmująca 3 operacje), która została zaplanowana w niemieckiej Klinice. Prosimy o pomoc dla Kubusia, można jej dokonać wchodząc na stronę siepomaga.pl/walka-serc Dziękujemy!

  2. Bardzo fajna pozycja dla dzieci!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *