Jak zwalczyć alergię w 7 dni?

Podziel się :) - Udostępnij !

Jak zwalczyć alergię w 7 dni to prosty sposób na pozbycie się alergii i zregenerowanie organizmu. Susanne Bennett daje gotowe rozwiązania bez wykorzystania leków, pomaga ludziom z alergiami wrócić do zdrowia przy pomocy naturalnych metod.
jak zwalczyć alergię w 7 dni okładka książki Susanne Bennett

Jak zwalczyć alergię w 7 dni? – ogólne informacje o książce

 

Autor: Susanne Bennett

Tłumaczenie: Magda Witkowska 

Podtytuł: Prosty sposób na pozbycie się alergii i zregenerowanie organizmu

Wydawnictwo: Laurum

Oprawa: miękka

Ilość stron: 302

Format: 158 x 233 mm

Susanne Bennett – informacje o autorce

„Doktor Susanne Bennett jest lekarzem chiropraktykiem wyznającym zasady medycyny holistycznej. Specjalizuje się w dziedzinie leczenia alergii, dietetyki klinicznej oraz medycyny stylu życia, ze szczególnym uwzględnieniem problemów pediatrycznych i opieki zdrowotnej nad ludźmi młodymi.
Obecnie doktor Susanne Bennett zajmuje się wyłącznie naturalnym leczeniem alergii. Ma na koncie ponad dziewięćdziesiąt tysięcy wizyt, a co tydzień przyjmuje około 100 pacjentów. Są wśród nich dzieci i pracujące mamy, mechanicy samochodowi i gwiazdy filmowe. Większość z nich trafia do jej gabinetu, gdy inne rozwiązania zawiodą. Najpierw konsultują się z lekarzami, biorą leki, stosują kremy i przyjmują zastrzyki. Skarżą się na pokrzywki, kichanie, bóle głowy, astmę, bóle mięśni i stawów, wzdęcia i problemy trawienne, reakcje anafilaktyczne i różne inne dolegliwości. Ich życie ulega przeobrażeniu bez konieczności ponoszenia kosztów wizyt lekarskich, zażywania leków czy poddawania się zabiegom operacyjnym.”

Jak powstała książka o zwalczaniu alergii?

Można powiedzieć, że przez przypadek … nie tylko książka, ale sam fakt, że Susanne Bennett zaczęła interesować się zjawiskiem alergii. Jak sama pisze „gdyby nie tamte walentynki jakieś dwadzieścia lat temu, nigdy nie zostałabym alergologiem. Nigdy nie dowiedziałabym się, jak można leczyć alergie w sposób naturalny i trwały. Nigdy też nie napisałabym tej książki”.
Jak zatem doszło do jej napisania? Wszystko za sprawą jej synka … Cody’ego. Całą jego historię przeczytamy już na samym początku we stępie do książki „Jak zwalczyć alergię w 7 dni”. W skrócie było to tak: bezproblemowa planowana ciąża, problem z porodem, chwile szczęścia spędzone razem i nagle … bum – alergia, metale takie jak rtęć i nikiel w ciele dziecka – skąd? pojawiały się inne komplikacje, a Susanne walczyła … jak matka o swoje własne dziecko, które kocha i czuje się za nie odpowiedzialna. Polecam przeczytać całą ich historię, gdyż jest naprawdę warta uwagi, a do tego wzruszająca.
„Z desperackim walki matki o uratowanie syna wyłonił się kompleksowy program, który pomaga ludziom z alergiami wrócić do zdrowia przy pomocy naturalnych metod”.

Co zatem znajdziemy w książce o zwalczaniu alergii?

„Każdy kolejny rozdział książki to 7-dniowa rewolucja antyalergiczna dotycząca innego aspektu zdrowia i otoczenia. Książka wyjaśnia, jaki wpływ na występowanie reakcji alergicznych mogą mieć styl życia, dieta, woda, a nawet rozmieszczenie domowych sprzętów.”
 Jak pisze sama autorka: „skutki opisanych w książce prostych zmian utrzymują się do końca życia. Dzień po dniu stanowią dla nas źródło wsparcia i siły, sprzyjając naszemu dobremu samopoczuciu fizycznemu, eliminując objawy alergii i wzmacniając naturalne zdolności regeneracyjne naszego organizmu. Wdrożenie założeń 7-dniowej walki z alergią pozwala dotrzeć do jej przyczyn i umożliwia zregenerowanie się organizmu. Nasze ciało odzyskuje odporność i na zawsze uwalnia się od objawów alergii”.
„Niniejsza książka zawiera praktyczne instrukcje, które wyjaśniają, jak krok po kroku dotrzeć do przyczyn alergii i wprowadzić proste, ale bardzo konkretne zmiany zapobiegające ponownemu wystąpieniu objawów. Brak konieczności przyjmowania leków pozwala nie tylko na ograniczenie, ale również wyeliminowanie potencjalnych skutków niepożądanych. Jak się przekonamy, niekiedy leki stanowią wręcz jeden z aspektów problemu z alergią – a nie jego rozwiązanie.”
„Książka została podzielona na siedem dni – siedem rozdziałów. Każdy z nich skupia się na innych aspekcie twojego zdrowia i środowiska, każdy z nich wyjaśnia precyzyjnie, jaki mają one wpływ na powstanie alergii. Stanowczo zachęcam, by rozdziały czytać po kolei i każdego dnia wcielać w życie jak najwięcej wskazówek walki z alergią.”

Moja opinia o książce „Jak zwalczyć alergię w 7 dni”

Powiem szczerze, że dość sceptycznie podeszłam do tej książki. Nie spodziewałam się jakichś nowości, czy gotowych rozwiązań. Po prostu myślałam, że jest to kolejny poradnik, który zawiera „jakieś tam” informacje niekoniecznie przydatne. I tutaj bardzo się rozczarowałam … na szczęście.
Książa „Jak zwalczyć alergię w 7 dni” bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła, nie myślałam nawet przed jej lekurą, że może mnie tak wciągnąć. Zadziwiła mnie … nie spodziewałam się m.in. ze rozmieszczenie sprzętów może mieć wpływ na alergię. Nie wiedziałam także, że zmęczenie, depresja, czy ból głowy również może być spowodowany alergią, która do tej pory kojarzyła mi się głównie z kichaniem i wysypką.
Jak napisałam wcześniej książka składa się z 7 rozdziałów i kolejno są to: „czysta dieta”, „czysta woda”, „czyste powietrze”, „czyste otoczenie”, „czysta kuchnia”, „czyste ciało”, „czysty umysł”. W każdym z nich znajdziemy kroki ułatwiające nam przebrnięcie przez dane zagadnienie, oraz łatwość w zastosowaniu go w naszym życiu. Autorka opisuje objawy, które mogą towarzyszyć danej alergii, podpowiada co należy zrobić, a nawet jak się zachować w restauracji jeśli jesteśmy uczuleni na dane pokarmy. Przeczytamy historie wielu ludzi, którym pomogła oraz otrzymamy ogrom informacji o których podejrzewam, że byś nawet nie przypuszczał, że są w jakikolwiek sposób powiązane z alergią – ja nie przypuszczałam!
Wskazówki (szczególnie żywieniowe) na pewno nie są łatwe do zastosowania, szczególnie jeśli prowadzimy taki, a  nie inny tryb życia już od dłuższego czasu, jednak czytając tą książkę odniosłam wrażenie, że jeśli zauważyłabym pewne symptomy u siebie byłabym gotowa wskazówki autorki wcielić w życie. Czytając da się odczuć to, iż jest to osoba, która naprawdę się na tym zna i udziela odpowiedzi na takie pytania o których właśnie pomyślałeś. 🙂
Jeśli chodzi o mnie to książkę polecam i to nie tylko alergikom, ale każdemu rodzicowi, bo zawarta tutaj wiedza jest naprawdę bezcenna.
Za możliwość recenzji tej książki Dziękuję Wydawnictwu Laurum, a Was Zapraszam do odwiedzin:

http://www.laurum.pl/


Podziel się :) - Udostępnij !

Może Maxi Zestaw 40 Pastelowych Planerów ArtMama? (kliknij tu)

Chcesz Karty Pracy - Litery? (kliknij tu)

Chcesz Kolorowankę Dla Dziecka? (kliknij tu)

A może Zestaw 17 Planerów? (kliknij tu)

3 Comments:

  1. Ja też muszę po nią sięgnąć i to jak najszybciej! W ciąży mam nawrót alergii, nawet sama nie wiem dokładnie, co mi przeszkadza- męczę się okropnie, a żadnych leków brać w moim stanie nie mogę. Może to i dobrze? 🙂 Przeczytam! Dzięki za recenzję!

  2. Zachęciłaś mnie do przeczytania tej książki :-).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *