Malina – cud dziewczyna – recenzja humorystycznej książki dla dzieci

Podziel się :) - Udostępnij !

Malina – cud dziewczyna to „najzabawniejsza książka dla dziewczyn zamieszkujących na wschód, zachód, północ i południe od Milanówka.”

malina cud dzieczyna książka Katarzynyb Pakosińskiej i maskotka pinginka

Malina – cud dziewczyna

 

Autor: Katarzyna Pakosińska

Wydawnictwo: Muza

Ilustracje i opracowanie graficzne: Katarzyna Kołodziej

Oprawa: twarda

Ilość stron: 174

Format: 16 x 21,5 cm

Katarzyna Pakosińska – Pakosia – informacje o autorce

fotografia Katarzynyb Pakosińskiej autorki książki Malina Cud Dziewczyna
Katarzyna Pakosińska to kobieta wszechstronna: artystka kabaretowa, aktorka, autorka scenariuszy i dziennikarka. Studiowała polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim, a przy okazji współtworzyła Kabaret Moralnego Niepokoju. Jej wizytówką jest piękny uśmiech i ogromne poczucie humoru. Mama prawdziwej Mai i książkowej Maliny – bohaterki swojej pierwszej książki dla dzieci.

O czym jest książka „Malina – cud dziewczyna”?

Z okładki:

„To najzabawniejsza książka dla dziewczyn zamieszkujących na wschód, zachód, północ i południe od Milanówka.
Dlaczego Milanówka? Bo akcja powieści dzieje się właśnie w Milanówku. Kiedy? To trudne pytanie. To chociaż kto jest jej bohaterką? Malina, jedynaczka, właścicielka ciemnej czupryny i psa Rudzielca, która lubi jajko na miękko-twardo, pogaduchy z mamą i babciami, skoki na trampolinie i śmieszne słowa, takie jak seldelek albo … Nie tego drugiego nie możemy wam zdradzić. Odkryjecie je sami po przeczytaniu całej książki. Malina nie nosi zegarka, ma kłopoty z romronkami i wścibskim sąsiadem – panem Drążkiem. Pewnego dnia odkrywa tajemnicę starego radia i szmaragdełka – dzięki nim poznaje różne domowe historie. BA! Staje się ich uczestniczka. Mamy wiec rodzinne sekrety, przygody, trochę szkolnych i sercowych problemów, a na dokładkę – dla was zadania do wykonania. Nie, nie z matematyki! Zresztą otwórzcie książkę i przekonajcie się sami.”
Książka „Malina – cud dziewczyna” zawiera 5 rozdziałów, prolog i epilog. Wszystko napisane w bardzo humorystyczny sposób, co sprawia, iż świetnie się ją czyta, a uśmiech nie schodzi z twarzy, ani dziecku, ani osobie ją czytającej. Nie jest to na pewno „zwykła” książka o przygodach „zwykłej” dziewczynki. Autorka postarała się o to, aby czytelnika zaciekawić na różne sposoby. I tak: już sam wstęp rozbawia, a aby przejść do następnego rozdziału dziecko ma wykonać różne zadania – np. sprawdzić w słowniku znaczenie pewnego słowa, czy ugotować pewną potrawę ze swoją mamą. 🙂 Jeśli w treści znajdziemy jakieś powiedzonka jak np. „rzucić na coś okiem” nie pozostaje to bez echa, a  wymaga zastanowienia się, dziecko zostaje zapytane o zdanie, innym razem coś jest wyjaśniane, czy też trzeba o coś zapytać rodziców … tak naprawdę znając już odpowiedz. 🙂 Wszystko to jest świetnie i z poczuciem humoru zilustrowane na czarno-białych ilustracjach.
Malina - cud dziewczyna - Pakosińska - rodział drugi ilustracja
Malina - cud dziewczyna - Pakosińska - dziewczyna Malina robi gwiazdę
Malina - cud dziewczyna - Pakosińska - zadanie do wykonania
Malina - cud dziewczyna - Pakosińska - dziewczynka z psem
Malina - cud dziewczyna - Pakosińska - kijanki, małe żabki
Malina - cud dziewczyna - Pakosińska - dziewczynka i jej pies leżą
Na ostatniej z przedstawionych tutaj ilustracji zwróćcie uwagę, iż obok ilustracji znajduje się słowo KONKURS – jest to jedno z kilku zadań konkursowych. Gdy dziecko wszystkie rozwiąże należy zapakować je w kopertę i wysłać na podany w książce adres. Konkurs trwa do 18 maja 2016 roku, a do wygrania są ulubione książki Maliny z oferty wydawnictwa MUZA oraz wiele innych niespodzianek!

Dla kogo jest książa? 

Według mnie dla wszystkich! Jest pełna humoru, autorka bawi się słowami, a całość sprawia, że nawet moja czterolatka ją uwielbia i co chwilę wybucha śmiechem. 🙂 Historia i przygody Maliny są ciekawe i prawdę mówiąc przerywając czytanie (bo np. Kinia już zasnęła) sama miałam ochotę przeczytać kolejny rozdział. 🙂 Książkę polecam zatem zarówno młodszym, jak i starszym dzieciom, a także ich rodzicom i … nawet dziadkom. 🙂
Bardzo spodobał nam się (mnie i Kinii) tutaj motyw podróżowania w czasie. Poznawania rodzinnych sekretów i sama wyobrażałam sobie miny rodziców Maliny, gdy wspominała o pewnych faktach, o których przecież nikt jej dotąd nie mówił …

Książkę polecam każdemu, kto ma tylko ochotę na lekturę pełną humoru i miłe spędzenie czasu.

Za możliwość recenzji tej książki Dziękuję Wydawnictwu Muza, a Was zapraszam do odwiedzin:

Wydawnictwo Muza


Podziel się :) - Udostępnij !

Chcesz Karty Pracy - Litery? (kliknij tu)

Chcesz Kolorowankę Dla Dziecka? (kliknij tu)

A może Zestaw 17 Planerów? (kliknij tu)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 • Zobacz Również:

  • ja mam kto ma wiosna pdf artmamaJa mam – kto ma? Wiosna Karty pracy PDF
   Podziel się :) - Udostępnij ! Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Pomyślałam zatem, że można połączyć przyjemne z pożytecznym i stworzyłam karty […]
  • malowanka na walentynki i dyplom króla i królowej baluKolorowanka na Walentynki oraz Dyplom Króla i Królowej Balu
   Pobierz kolorowankę na Walentynki dla dziecka oraz dyplomy dla Króla i Królowej Balu - Spraw dziecku Radość. […]
  • plakaty dla babci i dziadkaDzień Babci i Dziadka – życzenia, wierszyki, pomysły i plakaty do druku
   Pobierz Plakaty dla Babci i Dziadka. Życzenia/ Pomysły na własnoręcznie robiony Prezent. […]
  • litery do kolorowania wyklejania puzzle karty pracy do wydruku pdf artmamaKarty Pracy do Wydruku – 4w1 Litery do Kolorowania, Wyklejania i Układania – PDF za Darmo.
   Karty Pracy do Wydruku - 4w1 Litery do Kolorowania, Wyklejania i Układania - PDF za Darmo […]
  • planer 2020 2021 dzienny tygodniowy miesięczny rocznyKalendarz planer PDF październik 2020 – grudzień 2021. Do druku za darmo.
   Darmowy Planer do druku na rok 2021 i 3 ostatnie miesiące 2020r. Znajdziesz tu planer dzienny, tygodniowy, 15 planerów miesięcznych i kalendarz. […]