Karty Pracy do Wydruku – 4w1 Litery do Kolorowania, Wyklejania i Układania – PDF za Darmo.

Podziel się :) - Udostępnij !

Litery do Kolorowania, Wyklejania, Ćwiczeń po Śladzie i Puzzle do Układania – 4w1


Litery do kolorowania to świetny sposób na naukę poprzez zabawę i najlepszy sposób na to, aby najmłodsze dzieci zapoznały się z alfabetem. Ponieważ dzieciom potrafi się co chwilę nudzić pomyślałam, że zrobię każdą literkę w 4 wersjach, a dzięki temu każdy wybierze coś dla siebie.

Litery do Kolorowania, Wyklejania, Ćwiczeń po Śladzie
Litery do Kolorowania, Wyklejania, i Puzzle do Układania Karty Pracy

Literki do Kolorowania – Karty Pracy do Wydruku


Na pierwszy ogień poszły litery do kolorowania, jednak żeby nie było nudno mają oczka, buźki i śmieszne minki. Nadają się do kolorowania nie tylko przez przedszkolaki, co widać poniżej. Potrafią rozwinąć wyobraźnię również u starszego dziecka. Literki B i C zostały pokolorowane przez 4-latka, natomiast literka A przez 9-latkę.

Literki do Kolorowania - Karty Pracy do Wydruku

Literki do kolorowania jak widać powyżej wcale nie muszą myć nudne. Mogą być kolorowe, a nawet przypominać arbuza, który zresztą jest właśnie na literkę A. 🙂 Jeśłi chcesz pobrać przykładowe literki A, B, C kliknij w nie. Jeśli chciałabyś wszystkie Karty Pracy – 4 zestawy Kliknij na poniższy przycisk.

Rysowanie po Śladzie – Karty Pracy do Wydruku


Rysowanie po śladzie doskonale ćwiczy rękę dziecka, uczy jak literki wyglądają, a na koniec rysunek można pokolorować, lub nawet dorysować śmieszne elementy.

Takie literki można później pokolorować tematycznie odnośnie prowadzonych zajęć w przedszkolu, czy w domu np. upodabniając je do warzyw, owoców, zwierząt, rysując minki – ćwicząc emocje itp. Pomysłów na ich wykorzystanie jest mnóstwo i tylko wyobraźnia może nas ograniczać. 🙂

Rysowanie po Śladzie - Karty Pracy do Wydruku i Alfabet - Wyklej lub Pomaluj Litery

Alfabet – Wyklej lub Pomaluj Litery – Karty Pracy do Wydruku


Litery do wyklejania to świetna propozycja zabawy plastycznej dla dzieci, ale i edukacja w jednym. Czym wyklejać?

 • plasteliną
 • bibułą
 • papierem kolorowym
 • malymi pomponikami

Można również pomalować:

 • kredkami
 • pisakami
 • farbami za pomocą pędzelka
 • farbkami do malowania palcami

Taka forma kreatywnej zabawy sprawdzi się idealnie zarówno przy poznawaniu, jak i utrwalaniu liter z alfabetu. Będzie też atrakcyjna dla dziecka, a dzięki temu można kreatywnie łączyć zabawę z nauką.

Manualne zabawy zawsze sprawiają dzieciom wiele radości i przyjemności. Taka zabawa potrafi niezwykle skutecznie angażować dziecko, a przy okazji wpływa na rozwój małej motoryki.

Kreatywne wyklejanie, czy malowanie liter alfabetu zaciekawi zarówno mniejsze 2-3 letnie dzieci, ale i sprawi wiele frajdy dzieciom starszym, dzięki czemu można je wykorzystać w dość szerokim przedziale wiekowym.

2w1: Litery do Kolorowania, Puzzle do Wycinania do druku – Karty Pracy do Nauki Alfabetu


Litery do Kolorowania, Puzzle do Wycinania do druku - Karty Pracy do Nauki Alfabetu

Jak wykorzystać kreatywne puzzle – litery do nauki i zabawy?

Przygotowałam również Puzzle, które można zarówno wycinać i układać, jak i kolorować przy okazji utrwalając poszczególne litery alfabetu. Każda literka jest na osobnej stronie. Puzzle są w kształcie koła, które można rozciąć na 4 części i ułożyć każdą z literek.

Młodszym dzieciom możemy takie koło z literką w środku rozciąć na pół, lub wyciąć tylko 1/4 (czyli 1 element) z kilku literek i bawić się w dopasowanie. Starsze dzieci mogą każdą literkę podzielić na 4 części, a następnie po wymieszaniu wszystkich spróbować ułożyć puzzle.

Puzzle literki to kolejne z kreatywnych materiałów, które możesz wykorzystać zarówno do pracy z młodszymi, jak i starszymi dziećmi. Mogą służyć do nauki, zabawy i utrwalania poznanych wcześniej literek. Nie pozwól, aby ograniczyła Cię wyobraźnia i wykorzystaj moje materiały jak tylko chcesz. 🙂

Aby pobrać wszystkie Karty Pracy Kliknij Poniższy Przycisk:

Jeśli masz problem z pobraniem wyłącz Adblocka lub inny program blokujący popup

Licencja na używanie Kart Pracy:

Karty Pracy możesz używać do dowolnych celów osobistych, przedszkolnych, szkolnych itp. Możesz je wydrukować, kserować dla swojej grupy, a w przypadku nauczania zdalnego możesz je rozesłać do swoich uczniów małych i dużych. Nie wyrażam jednak zgody na ich bezpośrednie kopiowanie i udostępnianie w formie plików np. na różnych grupach, forach itp. (jeśli chcesz się z kimś podzielić podeślij mu link do wpisu), rozpowszechnianie, ani sprzedawanie.

Ps. Jeśli interesują Cię inne pliki do druku do pobrania za darmo zajrzyj tutaj.  🙂

Jak podobają Ci się Karty Pracy – Literki? Napisz w komentarzu, gdyż chętnie poznam Twoje zdanie. Jakie karty pracy chciałabyś jeszcze zobaczyć na blogu?


Podziel się :) - Udostępnij !

Może Maxi Zestaw 40 Pastelowych Planerów ArtMama? (kliknij tu)

Chcesz Karty Pracy - Litery? (kliknij tu)

Chcesz Kolorowankę Dla Dziecka? (kliknij tu)

A może Zestaw 17 Planerów? (kliknij tu)

6 Comments:

 1. Super dziękuję 🥰

 2. Świetny sposób na zabawę z dziećmi poprzez kolorowanie czarno-białych zdjęć!

 3. Swietne karty pracy. Będę korzystać razem z córką , która poszła do zerówki ale ma bardzo duże problemy z nauczeniem się liter. Ciągle je zapomina, albo miesza. Myślę że te karty pracy jej pomogą.

 4. Fajny pomysł, dzięki!

 5. Poproszę o karty za darmo z literkami

  • Aby pobrać karty pracy proszę kliknąć w przycisk „Pobieram Wszystkie Karty pracy” pojawi się okno do wpisania email na który przyjdą linki do pobrania i dostęp do innych kreatywnych materiałów. Jeśli okienko się nie pojawia to należy wyłączyć adblocka lub inny program blokujący. Wiadomość zdarza się czasem, że lądują w innych folderach poczty, np newslettery, oferty, powiadomienia, spam itp. proszę je sprawdzić lub wyszukać w poczcie frazę „artmama.pl” W razie problemów proszę pisać na kontakt@artmama.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *