Niewierny – recenzja książki Diane Brasseur

Podziel się :) - Udostępnij !

„Na kilka godzin przed wyjazdem na święta, które ma spędzić w rodzinnym gronie, pięćdziesięcioczteroletni mężczyzna, ojciec rodziny, zaszywa się w gabinecie i postanawia, że nie wyjdzie, dopóki nie uporządkuje swojego życia. Od wielu miesięcy egzystuje w dwóch światach: w tygodniu mieszka u kochanki w Paryżu, a weekendy spędza z żoną i córką w Marsylii. Poczucie winy staje się nieznośne … Musi dokonać wyboru.”

 

Z ogólnych informacji o książce:
Tytuł: Niewierny
Autor: Diane Brasseur
Tłumaczenie: Martyna L. Lemańczyk
Wydawnictwo: Imprint, Dom Wydawniczy PWN
Ilość stron: 182
Format: 205 x 135 mm
Oprawa: twarda
Czy można jednocześnie kochać dwie kobiety? Jest to trudne pytanie z którym boryka się ponad pięćdziesięcioletni główny bohater książki „Niewierny”. Wbrew pozorom gardzi on niewiernością, jednak mimo to w tygodniu, pracując w Paryżu mieszka wraz z kochanką, na weekendy wraca do swojej żony i córki do Marsylii. Czy jego małżeństwo przeżywa kryzys? Raczej nie. Ma dobre relacje z żoną, kocha ją, niejednokrotnie uprawiają seks. Co zatem dzieje się w jego głowie? Nawet on sam do końca nie jest tego pewien, aż do pewnego dnia … w którym postanawia zamknąć się w swoim gabinecie i podjąć bardzo ważną, jeśli nie najważniejszą decyzję jego życia. Musi się zdecydować: żona, albo kochanka.

Na kolejnych kartkach książki czytamy o jego wątpliwościach, poznajemy jego wspomnienia – związane zarówno z żoną, jak i kochanką. Wszystko przemawia za tym, że jest on rozdarty pomiędzy dwiema kobietami, jednak nie chce już dalej żyć w ten sposób. Pragnie to zmienić, czy jednak mu się to uda? Czy podejmie właściwą decyzję? Właściwą dla niego, jego uczuć i zgodną z jego sumieniem?
Książkę Niewierny czytałam dość szybko. Akcja, jeśli w ogóle można to tak nazwać toczyła się dość szybko. Jest to pewnego rodzaju romans – raz z kochanką, raz z żoną. Czy można zdradzać kochankę? Tytułowy Niewierny zadaje sobie mnóstwo pytań, na które do końca sam nie wie jak odpowiedzieć. Musi zmierzyć się sam ze sobą, z tym co czuje i do kogo. Musi być szczery … ale to nie jest łatwe zadanie. Łatwo się zadaje pytania, trudniej uzyskać na nie opdowiedź, nawet jeśli pytamy właściwej osoby.
Wszystko wskazuje na to, że będąc z kochanką jest szczęśliwy. Będąc z żoną także jest szczęśliwy. Wydaje mu się, że kocha obie. Czy ma rację? Czy potrafi dokonać wyboru i wybrać tylko jedną z nich? 
Osobiście książka mnie wciągnęła w swoją rzeczywistość. Byłam ciekawa jakie będzie następne pytanie które  zada sobie główny bohater, jakiej udzieli odpowiedzi i jaki podejmie wybór. Gdy wydawało mi się, że dochodzi sam ze sobą do porozumienia wkradały się nowe fakty, które w jakiś sposób komplikowały całą sytuację. Jeśli lubicie romanse, lub po prostu jesteście ciekawi co czuje i myśli mężczyzna zdradzając swoją żonę ( a może kochankę z żoną?) jak najbardziej polecam Wam lekturę tej książki.
Dziękuję Wydwnictwu Dom Wydawniczy PWN za możliwość zrecenzowania książki i zapraszam Was do odwiedzin:
http://www.dwpwn.pl/


Podziel się :) - Udostępnij !

Może Maxi Zestaw 40 Pastelowych Planerów ArtMama? (kliknij tu)

Chcesz Karty Pracy - Litery? (kliknij tu)

Chcesz Kolorowankę Dla Dziecka? (kliknij tu)

A może Zestaw 17 Planerów? (kliknij tu)

2 Comments:

  1. Książka książką (pewnie też by mnie wciągneła) ale w rzeczywistości powybijałabym takich facetów 😉

  2. Ciekawa jest ta książka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *