Opowiastki świąteczne

Podziel się :) - Udostępnij !

„Opowiastki świąteczne” to zbiór 7 opowiadań dla dzieci związanych ze świętami. 🙂 Zostały one napisane przez Małgorzatę Chaładys, która wydała także książeczkę „dla wnuków” opisaną już wcześniej na blogu  tutaj.

Z ogólnych informacji o książce:
Autor: Małgorzata Chaładus
Wydawnictwo: Psychoskok
Format: Ebook
Ilość stron: 58
Jakie opowiastki znajdziemy w środku? 
Przede wszystkim świąteczne. 🙂 Są to różne opowiadania w jakiś sposób związane ze świętami. Znajdziemy tutaj tematykę Świętego Mikołaja, choinki, czy Wigilii. Oto spis treści:
Jeśli zatem chcecie w jakiś sposób przybliżyć dzieciom postać Mikołaja, czy Trzech Króli jak najbardziej zapraszam was do lekturki tego ebooka.
Jak powstały „Opowiastki świąteczne”? Jak pisze sama autorka:
”Jeden z moich wnuków zrobił niedawno epokowe odkrycie. Wyszeptał mi do ucha, nie tylko zresztą mnie, całej rodzinie, że święty Mikołaj to tak naprawdę przebrany tata. Kazał mi przyrzec, że nie zdradzę tej tajemnicy jego młodszemu braciszkowi. Myślę, że braciszek też zdążył ją już odkryć. Co wcale im nie przeszkadza robić listy oczekiwanych prezentów i cieszyć się ich rozpakowywaniem. Muszę przyznać, że w czasie świąt sama robię się dziecinna. Czuję osobistą urazę do pani Zimy jak zapomni o śniegu na wigilię. Czekam na pierwszą gwiazdkę. Z takich dziecinnych wzruszeń narodziły się „Opowiastki świąteczne”.
 Gdzie znajdziemy książeczkę?
 Ebook został wydany przez Wydawnictwo Psychoskok, a kupić możemy go tutaj.
Jakie są wady/ zalety ebooka? Otóż jak w poprzednim ebooku tej autorki nie znajdziemy tutaj żadnej ilustracji, poza barwną i kolorową okładką. Zatem jeśli dziecko skupia się podczas czytania tylko na rysunkach to niestety tą książeczką się nie zachwyci. Z drugiej jednak strony opowiadania są naprawdę ciekawe i przykuły uwagę Kingusi, zatem myślę, iż zadziałała tutaj dziecięca wyobraźnia. Jak wykorzystać brak ilustracji? Rozwińcie u dziecka wyobraźnię! Każcie mu namalować rysunek do danej opowiastki, albo przeczytajcie ją na dobranoc, gdy dziecko zamyka już oczka, rodzic czyta, a dziecko może wyobrażać sobie sceny z danej bajeczki. 🙂
Dziękuję bardzo Wydawnictwu Psychoskok za możliwość zrecenzowania tej książeczki i zachęcam Was do odwiedzin:
http://wydawnictwo.psychoskok.pl/


Podziel się :) - Udostępnij !

Może Maxi Zestaw 40 Pastelowych Planerów ArtMama? (kliknij tu)

Chcesz Karty Pracy - Litery? (kliknij tu)

Chcesz Kolorowankę Dla Dziecka? (kliknij tu)

A może Zestaw 17 Planerów? (kliknij tu)

9 Comments:

  1. Och ja już się nie mogę doczekać świąt 🙂

  2. Rozejrzę się za tą książką ale to bliżej Świąt 😉

  3. Szkoda,że to nie kolorowa książeczka z obrazkami na pewno byłaby dużo ciekawsza dla dzieci gdyby mogły prócz słuchania obejrzeć również kolorowe obrazki przedstawiające różne świąteczne opowiadania.
    Pozdrawiam

  4. Jak ja uwielbiam święta, ale mam w nie tyle roboty że o takich opowieściach mogę zapomnieć :/

  5. To na święta jak znalazł. Też uwielbiam okres świąteczny, bo klimat wtedy jest niepowtarzalny, a i prezenty wpadają:).

  6. Mój ulubiony okres. Bardzo lubię książki świąteczne i czas spędzony z moimi córkami podczas ich czytania:}}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *