Recenzja „Matko, czy możesz mieć wszystko” – audiobook z audioteka.pl

Podziel się :) - Udostępnij !

Będąc nastolatką rzadko kiedy zastanawiamy się jak to jest być matką … jednak nadchodzi ten czas, gdy zdajemy sobie sprawę, że i my kiedyś nimi będziemy. Przychodzi czas na refleksje, na bycie w ciąży, wyczekiwanie, jak i powitanie nowego członka rodziny. Na wychowanie dziecka, kochanie go i dbanie o niego … ale czy aby na pewno wszystko to jest jak w bajce? Czy na wszystko możemy patrzeć przez różowe okulary? Na pewno nie, bo każda kobieta jest inna, każda przeżywa inaczej i każda z nas ma inne odczucia. O byciu matką w teorii i w praktyce pisałam już wcześniej, a niedawno miałam okazję poznać zdanie innych kobiet. A wszystko to za sprawą audiobooka „Matko, czy możesz mieć wszystko?” 


Ogólnie o audiobooku:
Autor: Foch.pl
Czyta: Maria Seweryn
Kategoria: felietony
Długość: 1 godzina 48 minut
Co znajdziemy w audiobooku ” Matko, czy możesz mieć wszystko?”
„Matko, czy możesz mieć wszystko ?” to zbiór 17 felietonów, które czyta Maria Seweryn. Kobiety takie jak: Kasia Nowakowska, Anka Rączkowska, Ania Oka, Aleksandra Zielińska, Olga Wróbel, Magda Acer, Marta Lewin i Dominika Węcławek nie boją się wyrazić swojego zdania na temat bycia matką i czynią to według mnie czasem nawet zbyt dosadnie. Jednak na tym właśnie polega urok tego audiobooka.
Audiobooka słuchałam z wielką przyjemnością, zarówno z uwagi na ciekawą zawartość, jak i fakt, że Maria Seweryn świetnie sobie poradziła z czytaniem felietonów. Znajdują się tutaj teksty poruszające zarówno temat ciąży, macierzyństwa, jak i uczuć, które się przeżywa. 
Spis treści:
1. Kasia Nowakowska: Wstęp
2. Anka Rączkowska: Matko, czy na pewno możesz mieć wszystko?
3. Kasia Nowakowska: Moja mama egoistka
4. Ania Oka: Ciąża? Nie, błagam, jestem za stara!
5. Aleksandra Zielińska: Niech was cholera, forumowe mamuśki
6. Olga Wróbel: Ciąża? Nie pamiętam
7. Magda Acer: 16 powodów, dla których fajnie być mamą
8. Aleksandra Zielińska: Drogie dzieci, chcę od was tylko jednego: żebyście czytały
9. Marta Lewin: Dziewięć rzeczy, których masz nadzieję, że twoje dziecko nie zrobi publicznie
(zrobi na pewno)
10. Kasia Nowakowska: „Badziewko” czyli terror plastikowych zabawek z kiosku
11. Anka Rączkowska: Dziewczynko, bądź śliczna i grzeczna!
12. Dominika Węcławek: Dziecko zgubi wszystko (jak na tym zyskać?)
13. Magda Acer: Najgorsze plamy, które zrobi twoje kochane dziecko
14. Marta Lewin: Dzieci są jednak straszne
15. Kasia Nowakowska: Trzy noce na podłodze – rodzic w szpitalu potrzebny, czy zbędny?
16. Dominika Węcławek: Szkolna dieta: przegryź, przełknij, przetrwaj albo zrób z tym coś!
17. Ania Oka: Więcej do szkoły nie pójdziesz! Lęki współczesnego rodzica
18. Magda Acer: Nikt nie zrobi ci większego obciachu niż własne dziecko
Moja opinia o audiobooku „Matko, czy możesz mieć wszystko”
Prawdę mówiąc audiobook „Matko, czy możesz mieć wszystko ?” otworzył moją przygodą do słuchania książek … dotychczas je po prostu czytałam. Jak się jednak okazuje jest to bardzo miła forma spędzania czasu. Milej gotuje się obiad, sprząta itp. lub po prostu słucha leniuchując w łóżku. Tak się akurat złożyło, iż przez ostatnie dni nie mogłam sobie pozwolić na czytanie książek z różnych powodów. I tutaj świetnie sprawdziło się właśnie słuchanie tego audiobooka.
Felietony zawarte w audiobooku „Matko, czy możesz mieć wszystko ?” głosem Marii Seweryn poruszają temat macierzyństwa w sposób zabawny, czasem poważny, a innym razem wręcz sarkastyczny. Sama tematyka bardzo się od siebie różni. Znajdziemy tutaj zarówno rozważania na temat tego jaki wiek jest najlepszy na bycie w ciąży, realia przebywania rodzica w szpitalu w przypadku choroby dziecka, po wręcz mogłoby się wydawać błahe sprawy jak plastikowe zabawki, nazywane „badziewkami”, czy rodzaje plam, które nasze dziecko może „zrobić” będąc na różnych stadiach swojego rozwoju.
 W audiobooku nie znajdziecie uwielbienia, choć wiadomo, że bycie matką to wspaniała przygoda, ale i wiele trudu, oraz poświęceń. Autorki felietonów zwracają uwagę na to, iż macierzyństwo to nie bajka, nie wszystko jest wspaniałe, a kobieta, jest po prostu człowiekiem i też ma swoje potrzeby. Muszę przyznać, że nie wszystkie felietony mi się podobały, jeden mnie troszkę znudził, a dwa nawet troszkę rozzłościły, jednak mimo to uważam, że warto wszystkich wysłuchać i zapoznać ze zdaniem innych kobiet, które o macierzyństwie mówią szczerze i otwarcie. Słuchanie ich wywoływało także uśmiech na mojej twarzy, a nie raz sprawiały, że sama zaczęłam zastanawiać się nad pewnymi kwestiami.
Każda z nas różni się od siebie, każda wychowuje swoje dzieci inaczej i każda z nas może mieć inne zdanie w tej samej kwestii. Jednak z czystym sumieniem polecam Wam audiobook „Matko, czy możesz mieć wszystko ?”. Warto go przesłuchać choćby po to, aby zdać sobie sprawę z tego jak różne podejście mogą mieć kobiety do macierzyństwa, a także iż z niektórymi się na pewno zgodzimy, a z innymi wręcz przeciwnie. Jedno jest pewne: wysłuchanie tego audiobooka na pewno wywoła w Was wiele emocji – zarówno pozytywnych, jak i negatywnych, jednak wartych uwagi i wysłuchania.
Audiobook polecam i Dziękuję serwisowi Audioteka.pl za możliwość zrecenzowania tej pozycji, a także zapraszam Was do odwiedzin:
http://audioteka.pl/


Podziel się :) - Udostępnij !

Może Maxi Zestaw 40 Pastelowych Planerów ArtMama? (kliknij tu)

Chcesz Karty Pracy - Litery? (kliknij tu)

Chcesz Kolorowankę Dla Dziecka? (kliknij tu)

A może Zestaw 17 Planerów? (kliknij tu)

1 Komentarz:

  1. Musiałabym posłuchać, może czegoś ciekawego bym się dowiedziała 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *