Siewcy strachu, książka której każda kartka trzyma czytelnika w napięciu

Podziel się :) - Udostępnij !

Gregg Olsen w Siewcy strachu napisał w tym kryminale historię, która wstrząsa, wciąga i nie pozwala odłożyć książki na potem. Gdy zaczniesz czytać pierwszą kartkę … chcesz jak najszybciej dobrnąć do ostatniej, natrafiając po drodze na coraz to nowe wątki trzymające w napięciu.

Z ogólnych informacji o książce:
Tytuł: Siewcy strachu
Tytuł oryginału: Fear Collector
Autor: Gregg Olsen
Przełożył: Jan Hensel
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Oprawa: miękka
Format: 130mm x 200mm
Ilość stron: 440
Data wydania:  26.05.2015
Czytając opis znajdujący się z tyłu książki, wzięłam tą pozycję za  ciekawą, jednak dopiero gdy zaczęłam ją czytać wciągnęła mnie już od pierwszej kartki. Ted Budny, znany seryjny morderca wielu kobiet, który mimo, iż nie żył już od dawna od samego początku przewijał się na kartkach książki. Sama jego postać bardzo mnie zaciekawiła, a Olsen, który „umiejętnie dawkuje napięcie” w tej pozycji nie pozwala się nudzić, sprawia, że człowiek pragnie czytać i czytać … dowiedzieć się o co w tym wszystkim chodzi. Gdy już wydaje się, że jakiś wątek właśnie ma się wyjaśnić zostają dodane nowe fakty, nowe osoby, które nie tyle komplikują całą sytuację, co sprawiają, że zaczynasz czytać szybciej i z większą ciekawością. Zgodzę się w 100% z opinią  umieszczoną na okładce książki: „Olsen umiejętnie dawkuje napięcie, strony przewracają się same” (Publishers Weekly).
Co prawda jest to moja pierwsza książka tego autora, a kryminały czytać uwielbiać, jednak tak mnie wciągnęła, że z chęcią sięgnę po kolejne tytuły tego autora. Jeśli pozostałe książki są równie dobre jak ta to niewykluczone, że zostanie jednym z moich ulubionych autorów. Czytając Siewcy strachu nie ma nawet najmniejszego fragmentu, przy którym bym się nudziła, czy zastanawiała, czy czytać dalej. Dosłownie kartki przewracały się same nie zważając na późną godzinę, czy też zmęczenie.

W książce Siewcy strachu głównym wątkiem jest obsesja na puncie Teda Budny’ego.

Obsesja nie jednej, a jak się okazuje w trakcie czytania wielu osób. Kluczową rolę odgrywa na pewno komisarz Grace Alexander, policjantka, której siostra najprawdopodobniej padła ofiarą Bundy’ego. Kobieta urodziła się dopiero po zaginięciu swojej siostry, której nigdy nie widziała, jednak jej rodzice, którzy śledzili każdy krok Teda, każdy artykuł, każdą nawet najmniejszą informację, już od samego początku wychowali córkę sugerując jej, że powinna rozwiązać sprawę zaginięcia siostry. Drugą osobą, która pojawia się dużo później jest kobieta, obłąkana fanka Bundy’ego, która wychowywała syna tak, aby podął jego dzieło.
Ciekawymi wątkami były listy, korespondencja pomiędzy różnymi osobami (m.in. matką Grace, czy obłąkaną fanką), a samym Tedem Budnym. Niektóre z nich były zagadkowe, inne pisane tak, aby jak najmniej wnieść do sprawy, jednak wątki z ich udziałem bardzo fajnie się czytało. Jako czytelnik sama zastanawiałam się czy informacje z nich wnoszą coś do śledztwa, czy też może nie, tym bardziej, że w książce nie chodzi tylko o rozwiązanie starej sprawy z siostrą policjantki, na bieżąco toczą się sprawy zaginięcia kilku innych dziewczyn … które wyglądem bardzo przypominają ofiary Bundy’ego.

Książka Siewcy strachu to na pewno lektura dla dorosłych i dla osób którym nie straszna jest tematyka morderstw.

Jeśli jesteś właśnie taką osobą to bardzo polecam książkę Grega Olsena „Siewcy strachu”, a poniższe fragmenty na pewno zachęcą Cię do jej przeczytania:

Rozczłonkowanie ludzkiego ciała okazało się niezmiernie trudne. Trzeba się było nieźle ubrudzić i namęczyć, i bez względu na to, za jakiego człowiek miał się twardziela, trudno się było nie porzygać. Jednak to zajęcie stanowiło część rodzinnej tradycji, więc nie mógł się wymigać.

Kimkolwiek Ted był, gdziekolwiek był, odgrywał rolę potwora o ujmującej powierzchowności, który budził powszechny lęk. Był wszędzie i nigdzie jednocześnie. Był, zdaniem wielu osób już wtedy, rodzącą się legendą.

Mniejsze kości oznaczały prawdopodobnie – bo był niedoświadczony i niepewny – że robota w piwnicy, czyli porąbanie zwłok, pójdzie mu łatwiej. Nawiasem mówiąc, porąbanie ciała dziewczyny było ostatecznością, więc nic nie zrobi.

Życie młodych kobiet w Tacomie stało się stanowczo bardziej zagrożone. Nad rzeką znaleziono porąbane zwłoki Lisy Lancaster. Na plaży natrafiono na szczątki niezidentyfikowanej kobiety. Emma Rose zaginęła.

Mnie lektura tej książki strasznie wciągnęła. I uprzedzam, jeśli weźmiecie ją do ręki to lepiej zadbajcie o to, aby mieć „trochę” czasu na jej przeczytanie.

Gdzie można kupić książkę?
Książkę „Siewcy strachu” jak i jej darmowy fragment  znajdziecie m.in. tutaj.


Podziel się :) - Udostępnij !

Może Maxi Zestaw 40 Pastelowych Planerów ArtMama? (kliknij tu)

Chcesz Karty Pracy - Litery? (kliknij tu)

Chcesz Kolorowankę Dla Dziecka? (kliknij tu)

A może Zestaw 17 Planerów? (kliknij tu)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *