Smerfna przygoda – smerfastyczna gra dla dzieci

Podziel się :) - Udostępnij !

Dzisiaj chciałabym Wam pokazać jedną z gier, którą Kinia ostatnio dostała w prezencie na imieninki. Mowa o „Smerfna przygoda„, grze planszowej dla najmłodszych.

Z ogólnych informacji o grze:
Nazwa: Smerfna Przygoda
Wydawca: Trefl
Rodzaj: planszowa
Wiek graczy: 4+
Liczba graczy: 2-6
Czas trwania gry: 15-25 minut
Zawiera: planszę, 6 pionków z podstawkami, 24 żetony, kostkę, instrukcję
Gra ta różni się od innych planszowych, choćby ze względu na to, że nie chodzi w niej o to kto pierwszy dotrze do mety, a wygrywa ta osoba, która zbierze najwięcej punków. 🙂 Cała plansza także nie tworzy zakręconej linii, a po której należy podążać prosto przed siebie. Tutaj możemy zawracać i musimy wręcz kombinować jak zebrać żetony, które jeszcze pozostały na niej nie zebrane przez przeciwnika.

O co zatem chodzi w grze Smerfna przygoda?

Jak wspomniałam wcześniej celem gry jest zdobycie jak największej ilości punktów za zebrane żetony. Naszymi pionkami są ilustracje smerfów, które należy przymocować do specjalnej podstawki. Grę rozpoczyna zawsze najmłodszy z graczy.
Na planszy należy ustawić żetony na odpowiednich polach – oznaczonych rysunkiem grzybków. W zależności od wariantu gry, w łatwym – żetony rozkładamy w ten sposób, że widzimy rysunek, który przedstawiają, w wariancie trudnym – nie wiemy na jaki żeton trafimy. Jest to ważna informacja ze względu na to, że w zależności od tego jakie żetony posiadamy nalicza się dodatkowe punkty. 🙂 Gdy już wybierzemy swój pionek i ustawimy go na linii startu najmłodszy gracz rzuca kostką i wyrusza na poszukiwanie żetonów. Może przesuwać się w dowolnym kierunku.

Jak zebrać żetony – Smerfna przygoda?

Wystarczy stanąć na polu, na którym żeton się znajduje. Są to pola z grzybkiem.

Jak naliczamy punkty – Smerfna przygoda?

Dostajemy jeden punkt za jeden żeton, a poza tym za żeton z przedmiotem swojego smerfa dodatkowy 1 punkt. Jeśli uda nam się zebrać 4 takie same żetony dostajemy dodatkowe 2 punkty. Premie sumują się ze sobą.
Jak pewnie zauważyliście wcześniej na planszy oprócz pól z grzybkami, gdzie umieszczamy żetony znajdują się jeszcze trzy inne ilustracje:
 • kółeczko – jest to zwykłe pole
 • motylek – dodatkowy rzut kostką
 • pszczółka – +1 pole – przesuń pionek o 1 pole do przodu

Jak zakończyć grę Smerfna przygoda?

W dowolnym momencie można zwrócić nasz pionek w stronę pola mety. Aby na nim stanąć musimy wyrzucić dokładną ilość oczek. Kiedy którykolwiek pionek stanie na tym polu, następuje koniec gry i liczenie punktów.Wygrywa osoba, która zdobyła najwięcej punktów.

Czy gra Smerfna przygoda  się nam podoba?

Gra zarówno mnie, jak i Kinii bardzo się podoba. Można świetnie spędzić czas w towarzystwie smerfów. 🙂 Muszę przyznać, że córka świetnie sobie poradziła i bez problemu zrozumiała zasady gry. Ze względu na fakt, że w każdym momencie możemy zakończyć grę kierując się w stronę mety można w nią zagrać nawet jeśli mamy niewiele czasu.
A wy lubicie grać w gry planszowe?

Podziel się :) - Udostępnij !

Chcesz Karty Pracy - Litery? (kliknij tu)

Chcesz Kolorowankę Dla Dziecka? (kliknij tu)

A może Zestaw 17 Planerów? (kliknij tu)

2 Comments:

 1. Bardzo lubię gry planszowe. Już nie mogę się doczekać kiedy Gibonik będzie nimi zainteresowany.

 2. Biegnę jej poszukać w internecie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 • Zobacz Również:

  • ja mam kto ma wiosna pdf artmamaJa mam – kto ma? Wiosna Karty pracy PDF
   Podziel się :) - Udostępnij ! Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Pomyślałam zatem, że można połączyć przyjemne z pożytecznym i stworzyłam karty […]
  • malowanka na walentynki i dyplom króla i królowej baluKolorowanka na Walentynki oraz Dyplom Króla i Królowej Balu
   Pobierz kolorowankę na Walentynki dla dziecka oraz dyplomy dla Króla i Królowej Balu - Spraw dziecku Radość. […]
  • plakaty dla babci i dziadkaDzień Babci i Dziadka – życzenia, wierszyki, pomysły i plakaty do druku
   Pobierz Plakaty dla Babci i Dziadka. Życzenia/ Pomysły na własnoręcznie robiony Prezent. […]
  • litery do kolorowania wyklejania puzzle karty pracy do wydruku pdf artmamaKarty Pracy do Wydruku – 4w1 Litery do Kolorowania, Wyklejania i Układania – PDF za Darmo.
   Karty Pracy do Wydruku - 4w1 Litery do Kolorowania, Wyklejania i Układania - PDF za Darmo […]
  • planer 2020 2021 dzienny tygodniowy miesięczny rocznyKalendarz planer PDF październik 2020 – grudzień 2021. Do druku za darmo.
   Darmowy Planer do druku na rok 2021 i 3 ostatnie miesiące 2020r. Znajdziesz tu planer dzienny, tygodniowy, 15 planerów miesięcznych i kalendarz. […]