Wielcy i Sławni to seria książek wydawnictwa Prószyński i S-ka dzięki którym dzieci mogą w przystępny, łatwy i przyjemny sposób, zapoznać się zarówno z życiorysem, jak i odkryciami jakich dokonali m.in. Maria Skłodowska – Curie, Thomas Alva Edison, czy Albert Einstein.
Z ogólnych informacji o książkach:
Kim była Maria Skłodowska-Curie?
Tytuł: Kim była Maria Skłodowska-Curie?
Seria: Wielcy i Sławni
Autor: Megan Stine
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Tłumaczenie: Edyta Jaczewska
Ilustracje: Ted Hammond
Ilość stron: 112
Oprawa: twarda
Format: 135 x 196 mm
Kim był Thomas Alva Edison?
Tytuł: Kim był Thomas Alva Edison?
Seria: Wielcy i Sławni
Autor: Margaret Frith
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Tłumaczenie: Hanna Pasierska
Ilustracje:John O’brien
Ilość stron: 112
Oprawa: twarda
Format: 135 x 196 mm
Kim był Albert Einstein?
Tytuł: Kim był Albert Einstein?
Seria: Wielcy i Sławni
Autor: Jess Brallier
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Tłumaczenie: Hanna Pasierska
Ilustracje: Robert Andrew Parker
Ilość stron: 112
Oprawa: twarda
Format: 135 x 196 mm
Czym jest seria Wielcy i Sławni?
Seria książek Wielcy i Sławni przedstawia pasjonujące historie wybitnych naukowców, sławnych odkrywców i wynalazców, najpotężniejszych i najodważniejszych umysłów, dzięki którym ludzkość coraz lepiej poznawała otaczający ją świat. Jest to jednocześnie fascynująca galeria wzorów dla każdej młodej osoby, która chciałaby im dorównać.
Co znajdziemy w książkach?
w Kim była Maria Skłodowska-Curie znajdziemy miarkę wzrostu dla naszych pociech, wraz z podobiznami sławnych wynalazców i odkrywców. W kolejnych natomiast częściach serii Wielcy i Sławni znajdziemy po jednej naklejce, które to możemy nakleić na wspomnianą wyżej miarkę. 🙂 Zresztą zobaczcie o czym mówię, przeglądając poniższe zdjęcia:
Czym wsławiła się Maria Skłodowska – Curie? Dzięki jakim odkryciom stała się najsłynniejszą kobietą naukowcem w historii? Za co otrzymała dwukrotnie Nagrodę Nobla, stając się pierwszym człowiekiem, któremu to się udało? Odpowiedz na te wszystkie pytania, a także wiele innych znajdziecie w książce „Kim była Maria Skłodowska-Curie?”
Thomas Alva Edison do dziś pozostaje najbardziej twórczym wynalazcą w historii. Na jego nazwisko zarejestrowano prawie 1100 patentów. Niektóre z nich dotyczą tak znanych urządzeń, jak żarówka czy fonograf – pierwsza, cudowna maszyna rejestrująca dźwięk. Jeśli chcesz wiedzieć, w jaki sposób wynalazca dokonał tego wszystkiego, ta książka jest właśnie dla ciebie.
Czy wiecie, że Albert Einstein był nieśmiały i nie znosił sławy oraz zainteresowania? A mimo to został medialną supergwiazdą. Nawet dziś, wiele lat po jego śmierci, w Hollywood kręci się o nim filmy, a T-shirty, kubki do kawy i plakaty ozdabia się wizerunkiem jego słynnej twarzy.
Każda z książek podzielona została na rozdziały z których młody czytelnik może odkryć wiele ciekawostek z życia naukowców. Czy ich życie było proste i łatwe? A może non stop musieli się borykać z wieloma trudnościami, a mimo wszystko dali radę, stali się sławni, a przede wszystkim przysłużyli się społeczeństwu? Wszystkiego dowiecie się z tych oto książek, w przedstawionych od 7 do 9 częściach (rozdziałach). Oprócz ciekawych faktów z ich życia i niesłychanie wciągających historii w książkach znajdziemy również ważniejsze wydarzenia z życia naukowców, a także ważniejsze wydarzenia ze świata. Lektura książek jest na tyle ciekawa, że z zaciekawieniem słuchała ich nawet moja Kingusia, zatem nawet pięciolatka lektura ta potrafi zaciekawić. Każda książka posiada również wiele rysunków czarno-białych, które na pewno urozmaicają czytanie i przybliżają nam te sławne postacie.
Za możliwość recenzji książek dziękuję Wydawnictwu Prószyński i S-ka, a Was zapraszam do odwiedzin:
Moim zdaniem każdy z nas powinien zaznajomić się, chociaż trochę, z treścią każdej z tych książek.. W końcu nie są napisane o byle kim! 🙂
O tak 🙂 Dzięki takim historiom dzieci mogą uwierzyć w siebie i zobaczyć, że zupełnie normalny człowiek może wiele osiągnąć dzięki swojej pasji i uporowi. 🙂
Muszę się tej serii bliżej zacząć przyglądać..
Warto, choćby dlatego, że można się dowiedzieć wiele ciekawych faktów z życia naukowców, o których wcześniej nie słyszałam. 🙂